DataLife Engine > Україна > Герман Галущенко та Дітте Юль Йоргенсен домовились про посилення співпраці України із Єврокомісією у зміцненні енергобезпеки

Герман Галущенко та Дітте Юль Йоргенсен домовились про посилення співпраці України із Єврокомісією у зміцненні енергобезпеки


09.06. Разместил: yuriy
Міністр енергетики Герман Галущенко провів онлайн-зустріч з генеральним директором енергетичного гендиректората Європейської комісії Дітте Юль Йоргенсен.

Основну увагу під час зустрічі приділили питанням забезпечення енергетичної безпеки України та ЄС і подальшому розвитку співробітництва у цьому напрямку.

Зокрема, йшлося про ризики запуску газопроводу «Північний потік-2». За словами Міністра, реалізація цього геополітичного проекту є найбільшою загрозою для українського та європейського енергетичних ринків.

«Ми високо цінуємо підтримку ЄС в реформуванні енергетичного сектору України та підтвердження ролі України як довгострокового стратегічного партнера для транзиту газу до Європейського Союзу», - наголосив Герман Галущенко.

Сторони також окреслили магістральні напрямки подальшої співпраці: енергетичний перехід і виконання цілей Європейської зеленої угоди, сталий розвиток енергетики, синхронізація української енергосистеми із ENTSO-E, розвиток українських енергетичних ринків та інтеграція їх із європейськими, подолання енергетичної бідності, трансформація вугільних регіонів тощо.

«Ми націлені на продовження та активізацію нашого стратегічного енергетичного партнерства, яке є одним із ключових стовпів співпраці України з ЄС, зокрема, відповідно до Угоди про асоціацію та цілей Європейського зеленого курсу», - наголосив Герман Галущенко.

За ініціативи пані Йоргенсен було досягнуто домовленостей щодо створення технічної робочої групи, де представники України та ЄК зможуть у тісній взаємодії працювати над виконанням Щорічного робочого плану на 2021 рік.

Вернуться назад