DataLife Engine > Україна > Київська митниця упередила незаконний імпорт озоноруйнівних холодоагентів для автомобілів

Київська митниця упередила незаконний імпорт озоноруйнівних холодоагентів для автомобілів


11.06. Разместил: yuriy
Київськими митниками виявлено спробу вітчизняного підприємства ввезти в Україну без відповідної ліцензії 975 балонів загальною вагою понад 20 тонн з холодоагентами, які містять озоноруйнівні речовини.

Товари надійшли в Україну з Китаю та були заявлені до митного оформлення в Київській митниці як суміші газів, що не містить озоноруйнівних речовин. Відповідно – ліцензія не вимагається.

Однак при митному огляді у вантажному автомобілі митники виявили ряд незадекларованих товарів та встановили, що опис зазначених в декларації товарів не відповідає дійсності. Так, встановлено, що вся партія товару – це різноманітні холодоагенти в металевих та пластикових балонах, що призначені для автомобільних кондиціонерів.

А після детального вивчення товаросупровідних документів та маркування з’ясувалося, що переміщувані товари містять контрольовані речовини (озоноруйнівні та фторовані парникові гази), імпорт яких підлягає ліцензуванню. Такої ліцензії підприємство не мало.

За даним фактом Київською митницею Держмитслужби складено протокол про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України. Балони з холодильними агентами вилучено, їх вартість буде встановлено додатково. Матеріали справи будуть скеровані до суду.

Вернуться назад