DataLife Engine > Україна > Міжнародна конференція SEAFARERS DAYS ODESSA 2021: пріоритети Мінінфраструктури

Міжнародна конференція SEAFARERS DAYS ODESSA 2021: пріоритети Мінінфраструктури


26.06. Разместил: yuriy
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков виступив на конференції, присвяченій Міжнародному дню моряка. Конференція на тему «Справедливе майбутнє для моряків» відбулась в Одесі з 22 по 24 червня.

Міністр окреслив ключові напрями роботи для покращення умов роботи моряків.

Покращення галузевого законодавства, у фокусі — ратифікація Україною Конвенції Міжнародної організації праці 2006 року про працю в морському судноплавстві. Наразі відповідний законопроект корегується відповідно до пропозицій, що надійшли від профспілок, і вже наступного тижня він буде оприлюднений.
Спрощення логістики для моряків та забезпечення права на репатріацію в умовах пандемії COVID-19. Кожен моряк має бути впевнений, що він гарантовано зможе повернутися на Батьківщину.
Забезпечення видачі посвідчень особи моряка з безконтактним електронним носієм. Також сприяння ратифікації Україною Конвенції 2003 року про посвідчення особи моряка.
Налагодження процесу сертифікації моряка. У пріоритеті створити в найближчі місяці комфортний прозорий сервіс для моряків та інтегрувати його з Єдиним порталом державних послуг Дія. Наразі Мінінфраструктури працює над цим разом із Мінцифри та проектом TAPAS.
Запровадження експерименту із системою тестування Crew Evaluation System (CES-тест). З огляду на те, що поки що тест неможливо скласти українською мовою, система тестування буде альтернативною. У моряка буде можливість обирати спосіб проходження іспиту.
Уже з 24 червня моряки, які проходять тестування, можуть бачити допущені ними помилки. До кінця цього місяця на офіційному сайті Морської адміністрації будуть опубліковані варіанти відповідей на питання тестування. А також по закінченні тестування моряки будуть отримувати зафіксовані результати своїх відповідей.

У міжнародній конференції SEAFARERS DAYS ODESSA 2021 взяли участь представники Міжнародної морської організації, Міжнародної організації праці, Міжнародної організації з міграції, Міжнародної федерації транспортників, Maritime Anti-corruption Network, а також народні депутати України, посадові особи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Організатори заходу — Профспілка робітників морського транспорту України спільно з Громадською спілкою «Центр розвитку морського транспорту України», за підтримки Міжнародної організації праці в Україні.

Вернуться назад