DataLife Engine > Україна > Незаконні рубки: працівники лісгоспів на Вінниччині та Буковині відповідатимуть перед законом

Незаконні рубки: працівники лісгоспів на Вінниччині та Буковині відповідатимуть перед законом


30.06. Разместил: yuriy
Державне бюро розслідувань тримає на особливому контролі та регулярно звітує суспільству про стан розслідування злочинів, які завдають шкоди навколишньому середовищу.

Слідчі Територіального управління ДБР Хмельницького завершили досудове розслідування та направили до суду обвинувальний акт стосовно майстра лісу Дашівського дослідного лісомисливського господарства на Вінниччині, який допустив незаконні рубки лісу на майже 2,6 млн гривень.

Працівник лісництва допустив незаконну рубку майже 200 дерев, не вжив заходів щодо викриття потенційних зловмисників, при виявленні зрубаних дерев не задокументував порушення та не повідомив про них правоохоронні органи.

Завдана державі шкода оцінюється майже у 2,6 млн гривень.

Майстер лісу обвинувачується у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Вінницька обласна прокуратура, оперативний супровід – УСБУ у Вінницькій області.

Також слідчі Територіального управління ДБР Хмельницького повідомили про підозру майстру з охорони природи Національного природного парку «Вижницький» у Чернівецькій області, який також допустив незаконну рубку лісу.

Із серпня 2020 року до квітня 2021 року лісник неналежно виконував свої службові обов’язки з охорони лісів і допустив незаконну рубку, яка завдала збитків державі на майже 200 тис. гривень.

Лісник підозрюється у службовій недбалості, що завдало істотної шкоди (ч. 1 ст. 367 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі строком до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Чернівецька обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР.

Вернуться назад