DataLife Engine > Україна > Сергій Шкарлет обговорив напрями співпраці з керівництвом Національного наукового фонду Грузії ім. Шота Руставелі та Грузинського технічного університету

Сергій Шкарлет обговорив напрями співпраці з керівництвом Національного наукового фонду Грузії ім. Шота Руставелі та Грузинського технічного університету


22.07. Разместил: yuriy
21 липня 2021 року, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет провів зустріч із генеральним директором Національного наукового фонду Грузії ім. Шота Руставелі Джабою Самушією в межах робочого візиту до м. Тбілісі. Йшлося про зміцнення співпраці з фондом та розвиток міжнародно-дослідної діяльності.

«Ми рухаємось в одному напрямі з Грузією, яка є сильним партнером. Обмін досвідом, нарощування дослідницького потенціалу та розвиток науки – це наші спільні цілі для становлення потужного людського капіталу. Щоб досягти високих результатів, маємо разом напрацювати спільний проект договору про науково-технічне співробітництво між державами», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр повідомив, які кроки робить МОН України з метою популяризації науки та залучення молоді в науковий процес. Торік школярі – члени Малої академії наук – отримали 116 медалей на всесвітніх олімпіадах. Це свідчить про прагнення українців бути освіченими та конкурентоспроможними на міжнародному рівні.

Під час зустрічі було обговорено можливості співпраці Національного фонду досліджень України з Національним науковим фондом Грузії ім. Шота Руставелі.

Директор Національного наукового фонду Грузії ім. Шота Руставелі Джаба Самушія, своєю чергою, розповів про діяльність та основні блоки роботи закладу, серед яких впровадження наукових проектів та популяризація науки в Грузії. Місія фонду – у підтримці нового покоління грузинських вчених, нарощуванні дослідницького потенціалу в наукових установах та громадах, сприянні інтеграції грузинських учених у міжнародний науковий простір шляхом забезпечення покращення якості, важливості та конкурентоспроможності інноваційних наукових досліджень.

Також сторони розглянули питання постійного обміну досвідом та участі у спільних українсько-грузинських проектах.

Окрім того, Сергій Шкарлет разом із делегацією ректорів українських закладів вищої освіти відвідали Грузинський технічний університет. Ректор ГТУ Давид Гургенідзе поінформував про цілі та стратегію роботи університету. Учасники зустрічі обговорили й питання розвитку співпраці між університетом та ЗВО України.

«Приємно, що провідні університети України та Грузії можуть взаємодіяти й реалізовувати спільні проекти задля розвитку вищої освіти та наукового прогресу на міжнародному рівні», – підкреслив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, 20 липня 2021 року Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зустрівся з Міністром освіти і науки Грузії Міхеілом Чхенкелі.

Вернуться назад