DataLife Engine > Україна > На Рівненщині аудитори дослідили діяльність ДП «Зірненський спиртзавод»

На Рівненщині аудитори дослідили діяльність ДП «Зірненський спиртзавод»


30.08. Разместил: yuriy
Рівненські аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «Зірненський спиртовий завод» за період з 01.01.2018 по 31.12.2020 і виявили недоліків та порушень на загальну суму 20,3 млн грн.

Зокрема, через законодавчі обмеження щодо можливості самостійно реалізовувати спирт етиловий на внутрішній ринок, підприємство понесло непродуктивні витрати у вигляді сплати комісійної винагороди ДП «Укрспирт» на загальну суму 7,8 млн грн.

Крім того, аудиторами виявлено факти понаднормового списання енергоносіїв та умовного палива, що може свідчити про необліковане виробництво спирту розрахунковою реалізаційною вартістю 7,5 млн грн.

Через недостатність обігових коштів та застарілу матеріально-технічну базу підприємство змушене орендувати виробниче обладнання, що своєю чергою призвело до додаткових витрат (у 2019–2020 роках) на загальну суму 898 тис. грн.

Відсутність належно оформлених правовстановлюючих документів на право власності може призвести до втрати підприємством 30 об’єктів нерухомого майна залишковою вартістю 471 тис. грн.

Окрім того, ДП «Зірненський спиртзавод» може втратити активів на загальну суму 315 тис. грн через непроведення та/або неналежне проведення ним претензійно-позовної роботи щодо повернення дебіторської заборгованості та інше.

За результатами проведеного аудиту фахівцями Держаудитслужби надано низку рекомендацій керівництву державного підприємства щодо підвищення ефективності управління, використання та збереження майна.

Вернуться назад