DataLife Engine > Україна > Дмитро Кулеба назвав три завдання української частини Комісії стратегічного партнерства Україна-США

Дмитро Кулеба назвав три завдання української частини Комісії стратегічного партнерства Україна-США


09.09. Разместил: yuriy
8 вересня Міністерство закордонних справ України провело засідання української частини Комісії стратегічного партнерства Україна-США на виконання домовленостей президентів Володимира Зеленського та Джозефа Байдена, на якій українська сторона розпочала підготовку пропозицій до порядку денного майбутнього засідання Комісії та тексту нової Хартії стратегічного партнерства Україна-США.

Про це Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів на онлайн-брифінгу у четвер, 9 вересня.

“Президенти доручили мені та моєму американському колезі Ентоні Блінкену вперше за три роки провести засідання Комісії стратегічного партнерства. Моє завдання як співголови - забезпечити координацію зусиль для втілення пріоритетних цілей Стратегії зовнішньої політики України та подальшого зміцнення стратегічного партнерства України та США”, - наголосив Міністр.

Президенти також доручили главам дипломатії ухвалити нову Хартію стратегічного партнерства на майбутньому засіданні Комісії.

“Вашингтон та Київ мають політичну волю розвивати стратегічне партнерство. Чинна Хартія була ухвалена у 2008 році. Світ і виклики змінилися. Потрібен новий базовий документ, який зробить наші відносини ще міцнішими”, - підкреслив Дмитро Кулеба.

Ще перебуваючи у Вашингтоні, Міністр доручив скликати українську частину Комісії стратегічного партнерства та, не марнуючи жодного дня, почати працювати над виконанням домовленостей. Вже 8 вересня в МЗС України відбулося її засідання, де учасники визначили три пріоритетних завдання:

1. Підготувати реформу Комісії, аби зробити її структуру більш дієвою та ефективною

2. Внести на розгляд американської сторони український проект нової Хартії стратегічного партнерства

3. Підготувати до розгляду на засіданні Комісії план трансформації України, який Президент Володимир Зеленський представив у США

“План трансформації - це набір конкретних інвестиційних проектів в Україні, які змінять нашу державу, зроблять її сильнішою, а Комісія стратегічного партнерства - це той інструмент, який дозволить розглянути ці проекти задля пошуку фінансування та американських бізнес-партнерів для їх реалізації”, - підкреслив Дмитро Кулеба.

Глава української дипломатії підсумував успішний візит Президента України Володимира Зеленського до США: “У нас є чітке відчуття після візиту, що США готові йти вперед у відносинах з нашою країною. Це надзвичайно добре і для нашої держави, і для нашого регіону загалом”.

Вернуться назад