DataLife Engine > Україна > Герман Галущенко: Україна стане активним учасником процесу сертифікації Північного потоку-2

Герман Галущенко: Україна стане активним учасником процесу сертифікації Північного потоку-2


18.11. Разместил: yuriy
Відбулася зустріч Міністра енергетики України Германа Галущенка з Єврокомісаром із питань енергетики Кадрі Сімсон.

У ході зустрічі обговорили питання сертифікації газопроводу «Північний потік-2», безпеки постачання газу до Європи, можливі варіанти зменшення впливу енергетичної кризи на європейський регіон.

За словами Комісара Кадрі Сімсон, Єврокомісія готова консультуватися з Україною в процесі підготовки висновку Комісії щодо проекту рішення Федерального мережевого агентства Німеччини Bundesnetzagentur про сертифікацію Північного потоку-2.

Таким чином, Україна стане активним учасником процесу сертифікації не лише політично, а й юридично.

Крім того, українську сторону запросили взяти участь у «групі ризику», створеної відповідно до Регламенту про безпеку постачання, яка складається виключно з держав-членів ЄС. Метою засідання «групи ризику» стануть консультації щодо стану енергетичної безпеки в Україні, вироблення спільних рішень та взаємодопомога разом з європейськими країнами у кризових ситуаціях.

«Ми дуже цінуємо підтримку України з боку наших європейських партнерів. Долучення України до підготовки висновку Комісії щодо сертифікації «Північного потоку-2» та європейської «групи ризику» підтверджує, що наша держава є рівноправним партнером Європи у сфері енергетики. Ми маємо якісну експертизу у сфері транспортування газу, оперування великими обсягами газу і розуміння того, як Росія може порушувати європейські правила. Тож залучення України до європейських процесів забезпечення енергетичної безпеки буде вигідним і для України, і для Європи. Ми вже робимо всі необхідні кроки для безпеки поставок енергоресурсів до Європи і пропонуємо рішення, які в довгостроковій перспективі зміцнять енергобезпеку всього регіону», - наголосив Герман Галущенко.

Вернуться назад