DataLife Engine > Україна > Підтримка авіаринку: зниження ставки ПДВ на послуги з внутрішніх авіаперевезень та створення фонду розвитку інфраструктури в галузі

Підтримка авіаринку: зниження ставки ПДВ на послуги з внутрішніх авіаперевезень та створення фонду розвитку інфраструктури в галузі


26.11. Разместил: yuriy
Урамках масштабного форуму “Велике будівництво: авіація та туризм” Міністерство інфраструктури презентувало низку системних рішень для підтримки авіагалузі у найближчі роки.

Зниження ставки ПДВ на внутрішні перевезення до 7%
Зниження ставки ПДВ на внутрішні авіаперевезення з 20% до 7% дозволить українським авіакомпаніям зменшити вартість квитка та вплине на привабливість внутрішніх авіаподорожей. На рівні Уряду вже відкрито діалог між державою та бізнесом та досягнуто принципової згоди.

Міністерством інфраструктури підготовлено відповідні законодавчі ініціативи.

Впровадження PSO в авіагалузі
Активно розробляється можливість впровадження механізму Public Service Obligation. Йдеться про компенсацію з бюджету частини вартості квитка на критично важливих для держави маршрутах.

«Нагадаю, що цьогоріч відкрито нові регулярні авіарейси з Києва до Чернівців, Ужгороду, Миколаєва та Кривого Рогу, а всього наразі здійснюються польоти між понад 10-ма українськими аеропортами.

Ми хочемо зробити польоти всередині країни доступними та комфортними. Щоб авіаперевізники конкурували за свого пасажира з залізницею та автоперевізниками. Наша глобальна ціль до 2024 року - об’єднати всю країну якісним пасажирським транспортом.

Якраз механізм PSO дозволить нам максимально розширити мапу польотів в Україні і на перших етапах підтримати нові регіональні аеропорти та внутрішній туризм» – розповідає Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Аналогічний механізм уже запущено на залізниці в рамках пілотного проекту на маршруті Одеса — Ізмаїл.

Фонд для авіарозвитку
Іншим системним рішенням, яке наразі активно розробляється державою, є створення Спецфонду для розвитку авіа та залізничної інфраструктури, кошти якого можна буде направити у тому числі на будівництво та модернізацію аеропортової інфраструктури.

Нагадаємо, наразі в Україні активно впроваджується програма модернізації регіональних аеропортів, зокрема будівельні роботи ведуться в аеропортах Дніпра, Одеси, Вінниці, Херсону, Рівного, Кривого Рогу, Києва та Ужгорода. Окрім цього, на етапі проектування новий аеропорт в Закарпатті.

Наступного року планується розпочати будівельні роботи в Чернівцях, Полтаві, а також запланований старт підготовки до реалізації проектів будівництва двох нових аеропортів на сході України.

«Пандемічні» компенсації авіакомпаніям
Окрім цього, ми забезпечимо відшкодування витрат українським авіакомпаніям за здійснені ними рейси з вивозу пасажирів у період запровадження обмежувальних заходів у зв'язку з пандемією COVID-19 у 2020 році.

Кошти уже передбачені в держбюджеті на цей рік і незабаром будуть виплачені перевізникам.

Вернуться назад