DataLife Engine > Україна > Уряд ухвалив важливі рішення щодо модернізації ЗВО та наукових установ

Уряд ухвалив важливі рішення щодо модернізації ЗВО та наукових установ


03.04. Разместил: yuriy
2 квітня Кабінет Міністрів ухвалив важливі рішення щодо модернізації ЗВО та наукових установ. Головна мета рішень — поліпшити якість вищої освіти, підвищити ефективність роботи наукових установ та створити потужні освітні й наукові осередки.

Українську академію друкарства (УАД) приєднають до Національного університету «Львівська політехніка».

Особливості модернізації:

на базі НУ «Львівська політехніка» сформують окремий факультет із назвою УАД, у якому буде продовжено освітню і наукову діяльність академії, а її непрофільні програми будуть гармонізовані зі схожими програмами в НУ «Львівська політехніка»;
студенти, які вже розпочали навчання, продовжать його за обраними спеціальностями та освітніми програмами зі збереженням усіх попередніх умов (форми фінансування, вартості контракту / бюджетне місце).
Навчання в модернізованому ЗВО розширить можливості доступу здобувачів до якісної матеріально-технічної бази, профільних і кваліфікованих викладачів, а також надасть більший спектр дисциплін до вивчення, особливо за вільним вибором.

Науково-дослідний інститут «Миколаївська астрономічна обсерваторія» приєднають до Головної астрономічної обсерваторії НАН України.

Науково-дослідний інститут «Миколаївська астрономічна обсерваторія» — провідна наукова установа в Україні, яка бере участь у наповненні міжнародних астрономічних баз даних та в програмах наземної підтримки космічних місій, а також у виконанні цільових комплексних програм космічних досліджень НАН України та Державного космічного агентства України.

Реорганізація інституту дозволить:

посилити кадровий потенціал;
розширити матеріально-технічну базу;
сприяти міжнародній співпраці інституту;
збільшити спроможності щодо залучення додаткового фінансування на дослідження.
Реорганізація цього наукового закладу, як і низка попередніх, відбуватиметься з повним збереженням кадрового складу, наявного фінансування як з боку НАН, так МОН України, а також матеріально-технічної бази.

Вернуться назад