DataLife Engine > Україна > Уряд схвалив законопроект про будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС

Уряд схвалив законопроект про будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС


03.04. Разместил: yuriy
Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Міністерством енергетики проект Закону України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції». Наступний етап - його розгляд та схвалення Верховною Радою України.

Законопроектом визначаються місця розміщення енергоблоків, кількість реакторів, їх типи і загальні характеристики, а також загальні вимоги до проектування та будівництва.

"Атомна генерація на сьогодні виробляє більше половини електроенергії в Україні. Будівництво ще двох енергоблоків на майданчику Хмельницької АЕС посилить енергетичну безпеку й незалежність України та матиме позитивні наслідки для економіки країни в цілому", - зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

Будівництво двох атомних енергоблоків збільшить виробництво електроенергії на 16 226 млн кВт*год/рік, а відпуск – на 15 415 млн кВт*год/рік.

Реалізація проекту здійснюватиметься виключно за рахунок коштів АТ «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» із залученням кредитних можливостей, без використання коштів з державного бюджету України.

Вернуться назад