DataLife Engine > Україна > На Буковині перед судом постануть члени злочинної групи, які переправляли «ухилянтів» через кордон

На Буковині перед судом постануть члени злочинної групи, які переправляли «ухилянтів» через кордон


03.04. Разместил: yuriy
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо учасників організованої злочинної групи, яка займалася нелегальним переправленням військовозобов'язаних чоловіків через україно-румунський кордон. Обвинувальний акт направлено до суду.

Слідством встановлено, що до складу групи входило 5 осіб, а головним організатором та керівником був один із правоохоронців з іншого регіону. Свого часу він працював на аналогічній посаді на Буковині, звідки й родом. Завдяки цьому він досконально знав місцевість, був ознайомлений з особливістю роботи прикордонників та знав «слабкі місця» на лінії кордону. Під час однієї із відпусток він створив злочинну схему, до якої долучив ще 5 товаришів.

Члени групи підшукували охочих виїхати з України, збирали їх у Чернівцях, де чекали слушного часу для подальшого переправлення. З однієї людини ділки брали по 4,5-5 тисяч євро, сума залежала від особистих домовленостей.

Після повідомлення від правоохоронця, групу ухилянтів везли до обумовленого місця, звідки вони вночі здійснювали перехід кордону.

Наприкінці вересня 2023 року автомобіль з одним із членів групи та п’ятьма «клієнтами» був зупинений прикордонниками. Інші учасники злочинної групи намагалися переховуватися від слідства, проте були викриті працівниками Бюро.

Правоохоронцю було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 500 тисяч грн.

Усі учасники групи обвинувачуються в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон, вчинені організованою групою з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років.

Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Вернуться назад