DataLife Engine > Україна > Румунія передала ДБР одного з організаторів відомого міжнародного наркосиндикату

Румунія передала ДБР одного з організаторів відомого міжнародного наркосиндикату


30.04. Разместил: yuriy
Румунські правоохоронці передали ДБР одного з організаторів відомого міжнародного наркосиндикату, який відповідав за діяльність синдикату в Україні та країнах ЄС.

У межах розслідування кримінального провадження було встановлено, що один з керівників злочинної організації переховується в Румунії. Працівники ДБР повідомили йому про підозру ще у листопаді 2023 року за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами), ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307 КК України (організація незаконного придбання, зберігання, перевезення з метою збуту та незаконного збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів в особливо великих розмірах, вчинені організованою групою у складі злочинної організації) та у грудні 2023 року оголосили його у міжнародний розшук.

Після встановлення його місця перебування у лютому 2024 року ДБР звернулось з клопотанням до правоохоронних органів Румунії, які його й затримали.

За рішенням судів Румунії на міжнародному пункті пропуску «Порубне-Сірет» підозрюваного передано представникам Державного бюро розслідувань.

Вживаються заходи щодо доставлення вказаної особи до слідчого судді для обрання запобіжного заходу.

Наразі це вже восьмий учасник цієї злочинної організації, якого було затримано слідчими ДБР.

Діяльність організації, яка діяла за участі правоохоронців, була спрямована на незаконне виробництво, перевезення, зберігання з метою збуту, незаконний збут психотропних речовин – PVP, 4-ММС (4-метилметкатинон) та амфетаміну в особливо великих розмірах та їх контрабанду з України до країн Європейського Союзу, а також до рф.

У ході розслідування вилучено понад 300 кілограмів заборонених речовин на понад 200 мільйонів гривень.

Розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 255, ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 305, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 364 КК України триває.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Вернуться назад