Матвій Хренов: Енергетична безпека міст – це майбутня енергетична безпека держави

Матвій Хренов: Енергетична безпека міст – це майбутня енергетична безпека держави

01.12 12:57    
На цьому наголосив сьогодні, 1 грудня, заступник міського голови під час регіонального семінару «Енергоменеджемент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень». Захід відбувся за участі керівництва області, голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергія Савчука, представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, проекту GIZ «Реформа в сфері ефективності України», голів об’єднаних територіальних громад Житомирщини, районних рад, райдержадміністрацій, представників громадських організацій, енергетичних кампаній.

«Для міста Житомира енергоефективність не прості слова. Вже цього року ми отримали 3-річні дані, на базі яких вже формуватимуться показники бюджету наступного року. Саме енергоменеджмент і дає ці дані. У місті сьогодні відбувається велика кількість заходів з енергомодернізації, у цьому нам допомагають партнери GIZ, яким ми дуже вдячні. Окрім того, що ми хочемо бути енергоефективними, для нас важливо зменшення викидів CO2. Місто активно працює над переходом на LED-освітлення. Сьогодні ми можемо говорити про те, що 49% вже працює на LEDі. Зроблено багато, але надалі роботи буде ще більше. Енергетична безпека міст – це майбутня енергетична безпека держави. А енергетична безпека держави – це важлива умова успішного сталого розвитку громади», - сказав заступник міського голови Матвій Хренов.

Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук повідомив: «Коли лише починалася програма «теплих кредитів», першим, хто мене запросив на семінар з енергоефективності, був Сергій Сухомлин - тоді ще перший заступник міського голови. Саме житомиряни одними з перших показали приклад, як можна впроваджувати енергоефективність».

Голова обласної державної адміністрації Ігор Гундич наголосив, що в на Житомирщині успішно діють програми з енергоефективності: скористалися «теплими кредитами» більше 12 тисяч осіб, вже більше 50 домогосподарств встановили сонячні електростанції, хоча планувалося, що програмою скористуються – 30-35 домогосподарств.

Під час семінару голова обласної державної адміністрації Ігор Гундич та голова Держенергоефективності Сергій Савчук підписали меморандум щодо запровадження систем енергоменджменту. Меморандум стане «дорожньою картою» у подальшій співпраці сторін-підписантів.

Учасники семінару обговорили питання щодо досягнення міст в енергоменеджменті, можливостей GIZ для запровадження системи енергоменеджменту та енергомоніторингу в громадах, концепції матеріального стимулювання осіб, задіяних в системі енергоменеджменту тощо.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 20:54
СБУ блокировала масштабный в истории Украины канал конт ...
Сьогодні 18:43
16 липня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 17:54
Дорогою з Азії у країни ЄС мандрівника зупинили охоронц ...
Сьогодні 17:28
Повідомлено про підозру керівнику підрозділу ЗСУ на Льв ...
Сьогодні 17:13
В радіаторі мікроавтобуса прикордонники виявили контраб ...
Сьогодні 16:49
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на ср ...
Сьогодні 10:26
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вт ...
Сьогодні 00:26
З початку року Держгеонадра видали понад 200 спецдозвол ...
Сьогодні 00:21
Українська команда здобула 4 медалі на Міжнародній олім ...
Сьогодні 00:17
Мінагрополітики: Сільгоспвиробникам буде компенсовано м ...
Сьогодні 15:34
У Житомирі зникла 11-річна дівчинка. ФОТО
Вчора 11:13
У Житомирі спортивного функціонера підозрюють у привлас ...
Вчора 09:38
У Житомирі поліція перевіряє повідомлення про можливі з ...
13 липня 09:46
Трагедія у Житомирі: Жінка випала з балкону 8 поверху
10 липня 16:46
Неподалік кордону з Білоруссю затримано підозрілу особу
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення