У місті відбувся Третій форуму «Інтегрований розвиток Житомира»

01.12 20:04    
Житомир – це дім для тисяч мешканців. Тут має бути комфортно, безпечно та затишно для кожного. Як житомиряни можуть впливати на процеси планування та розвитку міста? Навіщо потрібна Концепція інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року? Яким чином влада, громада та бізнес можуть об’єднати зусилля для досягнення спільної мети?

Ці та інші питання обговорювали в рамках Третього форуму «Інтегрований розвиток Житомира», який відбувся 1 грудня у ННІ іноземної філології Житомирського державного університету ім. Івана Франка. Цей захід є продовженням діалогу, започаткованого у 2016 році під час Першого форуму інтегрованого розвитку міста, який зібрав близько 250 учасників.
У місті відбувся Третій форуму «Інтегрований розвиток Житомира»

У місті відбувся Третій форуму «Інтегрований розвиток Житомира»

Привітав учасників зі стартом форуму заступник міського голови Матвій Хренов:

«Розвиток міста, без залучення ідей мешканців та їх думок неможливий. Ми хочемо створити комфортне місто для кожного. Проект Інтегрований розвиток міст допомагає нам визначити шлях для досягнення поставлення мети».

Програма форуму передбачає презентацію і обговорення методології та напрацювань проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» в м. Житомир. Окрім того, учасники заходу попрацюють над проектами розвитку Житомира до 2030 року в форматі «Світового кафе» (The World Café). Результати роботи в групах будуть включені до Концепції інтегрованого розвитку Житомира 2030, розробку якої зараз здійснює група іноземних та місцевих експертів.

«Сьогодні формат «Світового кафе» - це інструмент. Ті завдання, які сьогодні має зробити місто – увійдуть в проекти, а ті, в свою чергу, в проектні плани. Найкращим інструментом є проектний план, адже саме він дає відповіді на запитання, що саме потрібно зробити, як це потрібно зробити, коли це потрібно зробити і хто це буде робити», - зазначив Павло Шеремата, засновник Майстерні Стратегії.

Головними стратегічними цілями фокус групи за напрямком Ефективне місто є: створення відкритого офісу адміністративних послуг, бізнес школи місцевого самоврядування для школярів та студентів, створення візуальних образів та символів міста; організація конкурсів бізнес-проектів, налагодження комунікацій бізнес - місцева влада - наука.

В рамках третього форуму «Інтегрований розвиток Житомира» працювала фокус-група за напрямком Активне місто, яка спрямована на формування туристичної привабливості міста, підтримку здорового способу життя, збереження та розвиток культурної спадщини. Основними напрацюваннями групи стали: розвиток унікальних для міста видів спорту (веслування, "Драганбот"); створення єдиного інформаційного порталу для туристів; створення Музею Житомира; визначення унікальної культурної події як ключової атракції міста.

Фокус-група за напрямком Інклюзивне місто обговорила можливості створення Центрів для дітей з особливими освітніми потребами, Центрів психологічної допомоги, доступність транспорту, міської інфраструктури, закладів для людей з інвалідністю.
У місті відбувся Третій форуму «Інтегрований розвиток Житомира»

У місті відбувся Третій форуму «Інтегрований розвиток Житомира»

Форум має стати платформою для поширення найкращих практик у сфері міського розвитку, обміну досвідом та дискусій про нові виклики, завдання та проблеми, які стоять перед містом.

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:17
20 листопада: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виї ...
Вчора 18:55
Серед деревного вугілля нарахували більше 62 тисяч пачо ...
Вчора 18:36
Минулої доби прикордонники затримали двох іноземців, як ...
Вчора 16:54
Контррозвідка CБУ блокувала механізм незаконної легаліз ...
Вчора 16:30
СБУ затримала інтернет-провокатора, який, за завданням ...
Вчора 23:26
Українським фермерам дадуть дешеві кредити на купівлю з ...
Вчора 23:21
Обігрівачі приміщень та комбіновані обігрівачі стануть ...
Вчора 23:17
«Ні» платному друку оголошень про захист дисертацій та ...
Вчора 23:13
Заява про призупинення виплат лікарняних та у зв'язку ...
Вчора 23:09
Олексій Гончарук: Уряд передав на приватизацію рекордну ...
Вчора 13:00
У Житомирі - акції протесту через будівництво АЗС
19 листопада 11:36
Житомирянка «прооперувала» сина за 40 тисяч гривень!
18 листопада 11:57
Поліцейські встановили молодиків, причетних до підпалу ...
18 листопада 11:37
У Житомирі прямо на вулиці побили і обікрали киянина
15 листопада 18:39
Викрито незаконну діяльність підприємств щодо ухилення ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення