У прокуратурі обговорили стан законності в установах виконання покарань Житомирщини та розробили практичні спільні заходи для усунення порушень

10.08 16:48    
У п’ятницю, 10 серпня 2018 року, у прокуратурі Житомирської області відбулася спільна нарада керівників прокуратури області і Центрального міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції.

У нараді взяли участь перший заступник начальника Центрального міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції Роман Албегов, працівники відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури області, керівники та прокурори, які здійснюють нагляд за дотриманням кримінально-виконавчого законодавства в установах виконання покарань області, Бердичівської, Житомирської і Коростенської місцевих прокуратур та керівники установ виконання покарань області.
У прокуратурі обговорили стан законності в установах виконання покарань Житомирщини та розробили практичні спільні заходи для усунення порушень

Відкриваючи нараду, заступник прокурора області Віталій Мякішев зазначив, що спільне обговорення проблемних питань є актуальним, оскільки проведені цього року прокурорські перевірки засвідчили про наявність системних прорахунків у діяльності установ виконання покарань області, які порушують права в'язнів та потребують негайного усунення.

«Суттєві зауваження викликає стан законності у Бердичівському виправному центрі щодо створення належних умов відбування покарання, соціально-виховної і психологічної роботи із в’язнями. Засуджені працевлаштовуються на контрагентських об’єктах із порушенням кримінально-виконавчого та іншого законодавства, належний нагляд за ними не здійснюється, що призвело до вчинення в'язнями злочинів, пов'язаних із ухиленням від відбування покарання у виді обмеження волі», - навів конкретні факти Віталій Мякішев.

Адміністраціями установ виконання покарань області не вживаються вичерпні заходи і щодо матеріально-побутового забезпечення засуджених.
Заступник прокурора області загострив увагу учасників наради й щодо інших виявлених порушень. Зокрема, через неналежний санітарний стан у харчоблоках Житомирської установи виконання покарань та Коростенської виправної колонії виявлено бактерії групи кишкової палички, що свідчить про відсутність контролю за роботою засуджених на харчоблоці та їдальні установ. Крім того, на виконання доручень органів прокуратури фахівцями контролюючих органів проведено дослідження замороженого м'яса птиці патраної (куряча четвертинна) у державних установах «Житомирська установа виконання покарань (№8)» та «Житомирська виправна колонія (№4)», унаслідок чого виявлено патогенну мікрофлору (сальмонелу).
У прокуратурі обговорили стан законності в установах виконання покарань Житомирщини та розробили практичні спільні заходи для усунення порушень

«Порушуються вимоги законодавства щодо порядку працевлаштування засуджених: адміністраціями установ виконання покарань (крім однієї - Коростенської виправної колонії) не укладені строкові трудові угоди із працюючими засудженими та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. До того ж, будь-якого впливу з боку керівництва Центрального міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції щодо виправлення становища не спостерігається», - наголосив Віталій Мякішев.

На нараді також виступив начальник галузевого відділу прокуратури області Сергій Костюк, який у своїй доповіді детально проаналізував низку недоліків, виявлених під час прокурорських перевірок в установах виконання покарань області. Він зупинився на фактах порушення Закону України «Про попереднє ув’язнення», зокрема, щодо необхідності перекриття каналів надходження до слідчих ізоляторів заборонених предметів, а також виявлених прокурорськими перевірками порушеннях вимог законодавства щодо використання бюджетних коштів при розрахунках за опалення, недотримання протипожежної безпеки, встановлених норм при санітарно-гігієнічному забезпеченні в'язнів тощо.

Керівник структурного підрозділу прокуратури області порушив ще одну проблему, яка роками не вирішується - грубих порушеннях вимог чинного законодавства у діяльності Райківської ВК №73 та багатопрофільної лікарні при установі, що фактично створює екологічну небезпеку.
«У порушення вимог низки статей Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону земель», очисні споруди не функціонують, а стічні води поза ними по поверхні земель запасу Райківської та Швайківської сільських рад Бердичівського району потрапляють без будь-якої очистки у річку Гнилоп’ять, яка є притокою річки Тетерів», - загострив увагу учасників наради Сергій Костюк.

Крім цього, на нараді заслухано керівників установ виконання покарань області, їх пропозиції та бачення щодо невідкладного усунення наявних недоліків.
За результатами обговорення проблемних питань розроблено комплекс організаційних та практичних спільних заходів, направлених на покращення стану законності в установах виконання покарань.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:05
Угорець намагався заплатити за незаконний пропуск через ...
Вчора 18:35
Днепропетровская область: сотрудники ГСЧС оказали помощ ...
Вчора 18:16
При вмешательстве прокуратуры в пользу Донецкой ОГА взы ...
Вчора 18:15
За присвоение денежных средств отдыхающих санатория «Од ...
Вчора 18:01
В Винницкой области по материалам СБУ осуждены трое инф ...
Вчора 19:15
МІП: Етнопоказ «Українські Амаzонки» пройшов у Дніпрі
Вчора 19:04
13 грудня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 18:57
На Дніпропетровщині з’являться «офіцери громад»
Вчора 18:44
Соціальний проект «Рука допомоги» потрібно подовжити на ...
Вчора 18:04
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на пя ...
Вчора 11:30
В центрі Житомира на вулиці виявили тіло загиблого чоло ...
Вчора 08:44
Житомирянин пересувався на автомобілі, що знаходився в ...
08 грудня 10:38
На околиці Житомира у рівчаку виявили тіло чоловіка
06 грудня 08:48
Столичного рецидивіста, який скоїв моторошне вбивство - ...
05 грудня 12:20
Стали відомомі подробиці смертельного нещасного випадку ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення