Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити конкуренцію й не дати підвищити ціни
07.04.2020 09:50 Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити к ...
Інтерв\'ю з Сергієм Сухомлином, міським головою Житомира
Про проект Контакти Реклама
У грудні на Житомирщині стартує навчання кандидатів у патронатні вихователі

У грудні на Житомирщині стартує навчання кандидатів у патронатні вихователі

29.11 17:47    
У Житомирській області вже є 5 кандидатів у патронатні вихователі. Саме для них вже у грудні розпочнуться тренінгові заняття, на яких навчатимуть як стати професійними батьками. Про майбутнє навчання патронатних родин розповіла тренер за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі Тетяна Піка.

Новою формою тимчасового влаштування дітей, які потрапили у складні життєві обставини, є патронатні сім'ї. Таке нововведення, як патронат над дитиною, яка тимчасово втратила можливість виховуватись у біологічній родині, започатковано в Україні у 2017 році. На Житомирщині навчання кандидатів у патронатні вихователі стартує у 2018 році.

Тренер за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі в Житомирській області Тетяна Піка розповіла, що вже є 5 кандидатів у патронатні вихователі. Саме для цих жителів Житомирщини, котрі прагнуть стати професійними батьками, у грудні розпочинається навчання.

Бажання стати патронатними батьками виявили родини з Житомира, Малина, Коростишівського, Новоград-Волинського та Хорошівського району. За словами Тетяни Піки, наразі тривають перемовини ще з двома родинами – потенційними патронатними вихователями, котрі теж зможуть приєднатися до навчання.

«Перші тренінгові заняття відбудуться 8-9 грудня. Кандидатів в патронатні вихователі та їх помічників навчатимуть тренери з Києва, Житомира та Рівне. Можливо, навіть до наших кандидатів приєднаються ще й жителі Рівне, котрі також проходитимуть це навчання», - зазначає Тетяна Піка.

Регіональний тренер розповіла, що заплановані 120 тренінгових годин. Таким чином навчання триватиме 2,5-3 місяці. Будуть проводити не лише аудиторні заняття, а ще й 10 практик за місцем проживання кандидата у патронатні вихователі з участю членів його родини.

Тетяна Піка відмічає, що обов’язковою умовою для патронатних вихователів є наявність добровільного помічника. Це родич (чоловік, жінка, брат, сестра, мама, тато, тощо), який проживає на одній території з кандидатом у патронатні вихователі.

«Добровільний помічник має допомагати патронатному вихователю. Навіть заміняти його у разі необхідності. Тому це обов’язкова умова. І навчання проходитимуть обидва: і кандидат у вихователі, і його помічник», - наголошує регіональний тренер.

Сімейний патронат над дитиною, має бути ретельно виваженим з обох сторін – як претендента на посади патронатного вихователя та його помічника, так і органу, який створює та супроводжує патронатну родину. Адже обидві сторони беруть на себе високу відповідальність – за життя дитини під час її перебування у патронатній сім'ї.

Вимоги до потенційних вихователів, що тимчасово виконуватимуть функції законних представників дитини, досить високі. Й однією з таких вимог є вміння вчасно й кваліфіковано надати першу медичну допомогу. Кілька занять під час навчання будуть якраз на тему надання медичної допомоги, за проходженням яких майбутні професійні батьки отримають сертифікати.

Якщо ви маєте бажання пройти навчання та надавати послугу патронату над дитиною, тоді телефонуйте до Житомирського обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді за телефоном: (0412) 47-09-92, (0412) 47-44-85.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:18
Масштабні водолазні збори представників силових структу ...
Вчора 17:42
Через 200 пачок сигарет українець втратив «Мерседес» на ...
Вчора 17:24
Велика Британія передала українським прикордонникам 10 ...
Вчора 17:17
Столичные спасатели достали из водоема тело мужчины
Вчора 17:12
На Харьковщине СБУ разоблачила группу чиновников полици ...
Вчора 23:37
За останню добу інспектори Укртрансбезпеки перевірили щ ...
Вчора 23:34
Запоріжські вогнеборці ліквідували пожежу у гуртожитку
Вчора 23:31
На Луганщині викрито мережу збуту фальсифікованих тютюн ...
Вчора 23:28
Денис Шмигаль: Уряд допоможе сім’ям, що постраждали чер ...
Вчора 23:25
Уряд припинив дію Меморандуму між Кабінетом Міністрів У ...
07 липня 10:55
У Житомирі на проспекті Миру та вулиці Театральній в за ...
02 липня 15:29
Контррозвідка СБУ викрила мільйонні зловживання під час ...
01 липня 10:24
У Житомирі СБУ затримала офіцера військової частини
01 липня 09:15
1000 дол за постійне місце проживання в Україні – посад ...
30 червня 18:39
Житомирянин організував злочинну групу, яка ухилилась в ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення