Кількість пропозицій роботи на Житомирщині цьогоріч почала зменшуватись

20.06 23:20    
Кількість пропозицій роботи на Житомирщині цьогоріч почала зменшуватись

Упродовж січня-травня 2019 року на Житомирщині було зареєстровано близько 18100 вакансій, що на 400 менше, ніж за такий період минулого року. Причини зменшення попиту на працівників аналізували сьогодні під час семінару-навчання в обласному центрі зайнятості за участі заступників директорів – технологів-організаторів структурних підрозділів служби у містах і районах.

Начальник відділу статистики та прогнозування Лариса Барчук поінформувала, що загалом в Україні зберігається тенденція до зростання попиту на працівників. А зменшення реєстрації вакансій за підсумками п’яти місяців фіксується лише в Житомирській і Тернопільській областях. Це при тому, що кількість роботодавців у нашій області, які подавали запити до служби зайнятості на потребу в кадрах, збільшилась на 125. Всього майже 4600 підприємств, установ, організацій та приватних підприємців поінформували про вільні робочі місця.
Головною причиною падіння реєстрації вакансій фахівці називають відсутність масових вакансій, які торік активно реєстрували підприємства-тисячники у зв’язку з розширенням виробництв. Цьогоріч кадровий попит обумовлюється здебільшого лише закономірною плинністю кадрів і заповненням вивільнених робочих місць.

Через зниження попиту на ринку праці вже у червні відбувається відставання у темпах працевлаштування жителів області відносно попереднього року. Так, з 1 по 19 червня цього року роботою вдалось забезпечити 1563 жителі області, що на 429 менше, як за цей час у 2018 році. Помітно зменшився показник працевлаштування за підсумками січня-червня у Житомирському і Коростенському міських центрах зайнятості та Любарській і Попільнянській районних філіях.

Тож зменшення реєстрації вакансій вкупі з низькими заробітними платами, які в них пропонуються, керівництво обласного центру зайнятості називає основними викликами і ризиками для місцевого ринку праці. Аби вплинути на ситуацію із працевлаштуванням, технологів-організаторів націлювали на індивідуальний підхід до пошукачів роботи під час прийому реєстраторами та кар’єрними радниками, складання з ними планів надання послуг і працевлаштування, залучення до індивідуального супроводу за підходом «кейс-менеждмент», а також активізацію інформаційно-роз’яснювальної роботи серед клієнтів: як безробітних, так і працедавців.

Сприятиме поінформованості громадян, які шукають роботу, й запроваджувані з липня у службі зайнятості семінари із загальних питань зайнятості: їх осучаснений формат проведення передбачає економію часу для клієнтів та тематичну насиченість . Із заступниками директорів міськрайонних представництв служби зайнятості Житомирщини провели практичне заняття для опанування навичками його проведення.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:16
Командувач Нацгвардії взяв участь у відкритті оновленої ...
Вчора 16:12
Київська митниця вилучила 4 контейнери з електротранспо ...
Вчора 13:09
В Черткове под колеса авто попал пенсионер
Вчора 12:32
Киевские спасатели ликвидировали пожар в ангаре
Вчора 11:58
Сумская область: ликвидировав возгорание летней кухни п ...
Вчора 23:51
Із 23 вересня в Україні буде встановлено «жовтий» рівен ...
Вчора 23:48
Сергій Марченко: Держбюджет-2022 є інвестицією в людину ...
Вчора 23:45
На Харківщині прикордонники провели тактичні навчання з ...
Вчора 23:42
ДБР направило до суду матеріали справ щодо нанесення де ...
Вчора 23:39
Нам є що запропонувати один одному для поглиблення спів ...
Вчора 23:39
У Житомирі на майдані Перемоги зіткнулися тролебус та л ...
20 вересня 14:56
У Житомирському районі під час конфлікту жінка важко тр ...
20 вересня 14:26
Оперативники перекрили канал постачання наркотиків з Жи ...
20 вересня 13:12
На КП «Житомирводоканал» - знову аварія: Держекоінспекц ...
18 вересня 13:18
КП «Житомирводоканал» продовжує здійснювати злочин прот ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення