Голова обласної ради взяв участь у селекторній нараді стосовно земельної реформи

15.01 12:40    
Голова обласної ради Володимир Ширма 15 січня разом із головою облдержадміністрації Віталієм Бунечком взяли участь у селекторній нараді, на якій презентовано фінальний варіант законопроєкту про ринок землі.
Голова обласної ради взяв участь у селекторній нараді стосовно земельної реформи

Взяли участь у нараді, яку проводив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, й заступники голови облдержадміністрації Володимир Федоренко та Віктор Градівський, депутати обласної ради, предствники районів та громад тощо.

Зокрема, як розповів заступник профільного міністра, фінальною версією законопроєкту про обіг земель сільськогосподарського призначення №2178-10 передбачено, що набувати право власності на землю сільгосппризначення зможуть лише громадяни України; юридичні особи України, створені й зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава чи територіальні громади; територіальні громади; держава.

Водночас іноземці зможуть купувати землі лише після схвалення цього питання на референдумі. Але іноземцям забороняється купувати землі державної та комунальної власності (навіть у випадку схвалення допуску іноземів на референдумі) та землі, виділені власникам паїв, і які розташовані ближче 50 км від держкордону України (крім держкордону, який проходить морем). Також заборонено набувати право власності на землю громадянам РФ; особам, які належали або належать до терористичних організацій; юрособам, де неможливо встановити кінцевого бенефіціара або бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах; фізичним та юрособам, щодо яких застосовані санкції; юрособам, зареєстрованим у державах, включених до списку тих, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Голова обласної ради взяв участь у селекторній нараді стосовно земельної реформи

Законопроєктом передбачено, що жодне українське підприємство чи власник землі не можуть мати у власності більше 10 тис. га землі. Розрахунки за купівлю землі проводяться лише у безготівковій формі, і ціна продажу земельних ділянок не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку, а це орієнтовно 27, 5 тис. грн за гектар. При цьому покупець має надати всі необхідні документи, що підтверджують законність походження коштів, за які купується земля.

Банківські та кредитні установи купувати землю не зможуть, а лише в порядку звернення стягнення на них як предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути продані банками та кредитними установами на торгах протягом 2 років із дня набуття права власності.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:02
Офіційне спростування неправдивої інформації щодо прони ...
Вчора 19:16
Недекларування статків мером Одеси: другу справу скеров ...
Вчора 17:37
Чотири вантажних автомобілі МК Червоного Хреста перетну ...
Вчора 17:21
Нічна афера контрабандистів на західному кордоні зазнал ...
Вчора 16:36
Браконьєрів із сітками затримали неподалік кордону з Бі ...
Вчора 23:33
Маємо зберегти доступ людей до пошти та підвищити якіст ...
Вчора 23:30
Уряд затвердив вимоги до оформлення і використання митн ...
Вчора 23:27
На придбання житла для ВПО Уряд виділив 5,6 мільйона гр ...
Вчора 23:24
Денис Шмигаль: Новий механізм ПСО сприятиме фінансовому ...
Вчора 23:21
Уряд підтримав лібералізацію міжнародних вантажних авто ...
04 серпня 13:28
На Житомирщині до 6 років за гратами засуджено командир ...
04 серпня 11:21
Житомирянин потрапив на гачок Інтернет-шахрая
03 серпня 17:38
У Житомирі СБУ викрила на корупції посадовця Державної ...
03 серпня 12:08
Інспектор відділу протидії кіберзлочинам Житомирщини по ...
03 серпня 10:39
Військовий та його дружина постануть перед судом за те, ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення