Місцеві ради Житомирщини можуть оприлюднювати проєкти рішень за 10 днів

Місцеві ради Житомирщини можуть оприлюднювати проєкти рішень за 10 днів

16.09 10:07    
15 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читання законопроєкт «Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо зменшення строку оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування» №2228 від 04.10.2019 року, яким зменшують строки оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень ОМС, розроблених відповідними розпорядниками інформації з «20 робочих днів» до «10 робочих днів».

Нагадаємо, Асоціація міст України ще з 2015 року наполягала на ухваленні відповідних змін до Закону України "Про доступ до публічної інформації", адже строк у 20 робочих днів призводить до неможливості оперативного регулювання важливих питань територіальної громади та не узгоджується зі строками, які встановлені іншими законами. У жовтні 2019 року АМУ направляла до комітетів Верховної Ради України лист про підтримку проєкту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо зменшення граничного строку оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування» №2228 від 04.10.2019 р.

«Асоціація міст України вітає таке рішення, оскільки практика застосування Закону, зокрема, оприлюднення проектів рішень ОМС не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду виявила низку проблем та зволікання із прийняттям окремих важливих документів», - констатує регіональний консультант з комунікацій АМУ у Житомирській області Світлана Прокоф’єва.

Експертка згадує, як працюючи в управлінні по зв’язках з громадськістю Житомирської міської ради, із прийняттям закону у 2011 році додалося технічної, «паперової» і не завжди виправданої в часі роботи посадовцям.

«Виконавець готував проект рішення міської ради, візував його і подавав на розгляд комісій, які вносили чи не вносили зміни/правки, підтримували чи ні даний проект. Закон «Про доступ до публічної інформації» не просто вимагає тривалого строку оприлюднення, він «породив» ряд внутрішніх документів, інструкцій, - пояснює фахівець. - Після візування проект підлягає оприлюдненню на сайті, тому виконавець звертався у прес-службу, оприлюднював проект і вимагав відмітку про публікацію на паперовому варіанті документу. У процесі підготовки до сесії один проект міг змінюватися 5-8 разів, і щоразу оновлювався на сайті, а на папері ставилися відмітки про внесення змін та їх оприлюднення».

Світлана Прокоф’єва зізнається, що до нововведень і технічної роботи, якої помітно збільшилося, як і до заповнення нових журналів-реєстраторів звиклися, а от думки, що не всі місцеві ради виконують вимоги закону, не полишали.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:43
На кордоні з РФ правоохоронці зупинили дві «оборудки» н ...
Вчора 17:45
На Волині прикордонники долучилися до патріотичного заб ...
Вчора 11:48
Одесская область: ликвидировано возгорание купола церкв ...
Вчора 10:41
Львов: пожарные ликвидировали пожар в автомобиле
Вчора 09:43
Ивано-Франковская область: спасатели ликвидировали пожа ...
26 вересня 21:57
МВС: Комісія з розслідування причин падіння військового ...
26 вересня 21:54
Міноборони: На місці падіння літака АН-26Ш продовжує пр ...
26 вересня 21:51
Вперше на всеукраїнському рівні стартував забіг «Шаную ...
26 вересня 21:49
Полтавська область: вогнеборці ліквідовують пожежу на з ...
26 вересня 21:46
Днепропетровская область: ликвидирован пожар в двухэтаж ...
25 вересня 15:38
СБУ викрила міжрегіональну групу, що підробляла докумен ...
23 вересня 10:42
У Житомирі поліцейські утретє за вересень винесли облад ...
18 вересня 16:14
У Житомирі депутата міської ради облили зеленкою
18 вересня 15:35
У Житомирі в студента вилучили партію амфетаміну у чвер ...
18 вересня 09:15
Житомирські оперативники розшукали на Миколаївщині крад ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення