Громади Житомирщини просять нардепів не підтримувати законопроект про зменшення доходів місцевих бюджетів

11.04 13:24    
Громади Житомирщини просять нардепів не підтримувати законопроект про зменшення доходів місцевих бюджетів

На розгляд Верховної Ради України внесено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збереження робочих місць в умовах воєнного стану» №7262 від 07.04.2022.

Консультант з питань бюджету Житомирського РВ АМУ Сергій Гаращук зазначає: «Законопроєктом пропонується зменшити вдвічі ставку оподаткування податком на доходи фізичних осіб з 18% до 9% доходів, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, та встановити ставку 5% для новостворених робочих місць на період з 1 квітня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний стан».

АМУ, членами якої серед інших є 43 громади Житомирської області, вважає запропоновані зміни не лише такими, що не забезпечують задекларовані в пояснювальній записці цілі, але й шкідливими для місцевого самоврядування та економіки України в цілому.

Експерти АМУ стверджують, що їх прийняття призведе до прямих втрат як державного, так і місцевих бюджетів та до збільшення дефіциту цих бюджетів. При цьому жодним чином не буде простимульовано вихід з тіні ринку праці та не забезпечено створення нових робочих місць.

Навіть на територіях, де продовжується підприємницька діяльність і де значно збільшилось споживання через розміщення переселенців, місцеві бюджети вже сьогодні втрачають значні обсяги надходжень через звільнення від ряду податків, зменшення ставок всіх податків, незалежно від місця здійснення підприємницької діяльності, хоча обсяги реалізації на вільних від бойових дій територіях у деяких сферах навіть збільшились.

Зменшення ставок не призведе до зростання кількості робочих місць через короткий строк запропонованого застосування цієї норми, але зменшить вже існуючу кількість робочих місць в комунальних установах та знизить обсяг ресурсів для надання вже діючої соціальної допомоги.

Дефіцит коштів в бюджетах унеможливить подальше надання соціальної підтримки громадянам в умовах воєнного стану, зокрема:

· компенсації роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО);

· одноразової матеріальної допомоги у зв’язку з втратою частини зарплати (доходу) особам, робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок війни;

· щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;

· допомоги на компенсацію витрат за тимчасове розміщення переміщених осіб, а також реалізацію місцевих програм щодо соціального захисту жителів громад та ВПО.

У разі прийняття цього законопроекту прогнозний обсяг втрат місцевих бюджетів з податку на доходи фізичних осіб у 2022 році може сягнути 80 млрд грн, при тому, що потреба у видатках місцевих бюджетів, й так обмежених під час воєнного стану, складає щонайменше 30 млрд грн на місяць. Це призведе до послаблення обороноздатності країни, адже у громад не буде коштів на підтримку територіальної оборони, утримання критичної інфраструктури населених пунктів, підтримку внутрішньо-переміщених осіб, виплати заробітних плат працівникам соціальної сфери.

Асоціація міст України категорично не підтримує запропоновані законопроектом №7262 зміни. Відповідні звернення надіслано до Офісу Президента України, Уряду, парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Прес-служба Житомирського РВ АМУ

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:41
На Харківщині прикордонники припинили незаконне переміщ ...
Вчора 16:09
На Буковині прикордонники завадили переміщенню тютюнови ...
Вчора 15:48
Чернігівщина: Поліцейські розшукали пенсіонера, який по ...
Вчора 15:48
На Хмельниччині судитимуть трьох осіб за нанесення збит ...
Вчора 15:08
На Закарпатті прикордонники попередили чергову спробу т ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
Вчора 18:04
У Житомирі судитимуть викладачку музичної школи, обвину ...
Вчора 10:20
У Житомирі члену МСЕК за продаж групи інвалідності пора ...
28 червня 10:39
Благодійність на продаж: У Житомирі затримали голову фо ...
27 червня 13:01
На Житомирщині під час обшуків поліцейські вилучили виб ...
27 червня 12:28
Поліція Житомирщини застерігає: полювання у лісах регіо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення