Зелений порядок денний Житомира: місто розпочинає розробку Екологічної стратегії

23.11 13:56    
Зелений порядок денний Житомира: місто розпочинає розробку Екологічної стратегії


Як стало відомо https://ruporzt.com.ua, Житомирська міська рада розпочинає роботу над розробкою Екологічної стратегії Житомирської міської територіальної громади до 2030+ року за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.

22 листопада відбулась перша установча зустріч Міждисциплінарної робочої групи, до складу якої входять ключові підрозділи ЖМР, представники вищих навчальних закладів міста, громадськості, депутатського корпусу та GIZ.

Розробка стратегії відбуватиметься за підтримки групи локальних експертів на чолі з ментором Тетяною Омеляненко. З боку міської ради координує розробку стратегії відділ екології та збереження природних ресурсів під керівництвом Поліни Червінської. Учасники затвердили план розробки Екологічної стратегії та обговорили основні виклики, які стоять перед містом.

Охорона атмосферного повітря, водних, земельних ресурсів, озеленення, адаптація до змін клімату та управління відходами — напрямки, які охоплюватиме документ.

«Він має стати дорожньою мапою для екологічного та збалансованого розвитку міста з метою покращення якості всіх сфер життя містян. Тільки спільна та послідовна робота може зробити збереження навколишнього природного середовища справжнім пріоритетом», — зазначила перша заступниця міського голови з питань діяльності органів ради Світлана Ольшанська і наголосила на важливості екологізації бізнесу. Адже підприємства мають пристосовуватися вже до міжнародних норм у сфері екології.

Увага до питань збереження та захисту довкілля має бути збільшена і в контексті нашого євроінтеграційного розвитку та енергетичної незалежності та безпеки. Про це сказала депутатка Житомирської міської ради Людмила Зубко, підкреслюючи важливість екологічної освіти у дітей.

«В Україні не так багато громад, в яких є екологічна стратегія. Житомир є одним із перших міст, яке бере на себе цю відповідальність, — говорить Ірина Мілаш, координаторка проєкту "Інтегрований розвиток міст в Україні II" у Житомирі. — Документ буде спрямований, але його успіх залежить в тому числі і від залучення максимальної кількості експертів, практиків і містян ще на етапі планування і розробки».

Екологічна стратегія є необхідною умовою впровадження пріоритету «Зелене місто» Концепції інтегрованого розвитку Житомира та відповідає Цілями сталого розвитку до 2030 року.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:17
В Одесі презентували марку, присвячену прикордонникам
Вчора 22:16
«Поховав» дружину, аби виїхати за кордон
Вчора 22:15
Семеро чоловіків збиралися перепливати Тису, щоб потрап ...
Вчора 11:27
На Київщині жінка вдарила ножем сина, аби захистити спі ...
Вчора 11:26
Поліція вилучила у мешканця Кременчука близько 90 нарко ...
Вчора 11:25
Мінстратегпром та Helsing підписали меморандум про взає ...
Вчора 11:23
У МКІП обговорили проекти відновлення Одеси, які фінанс ...
Вчора 11:21
Урсула фон дер Ляєн передала 50 автівок для Національно ...
Вчора 11:19
Туристичний збір: 115 тис. грн отримали від платників м ...
Вчора 11:17
Держаудитслужба та OLAF окреслили практичні кроки для р ...
23 лютого 12:00
В Житомирській області на хабарі викрили архіваріуса ра ...
22 лютого 12:55
Двох житомирян, які збиралися потай потрапити у Румунію ...
21 лютого 21:46
На Житомирщині адвокат орендував у «мертвих душ» землю ...
21 лютого 17:26
В Одесі житель Житомирщини намагався продати за 10 тис ...
20 лютого 18:16
У Житомирі опікунам повідомили про підозру у доведенні ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення