Обласна влада ініціює обов’язкову госпіталізацію хворих

Обласна влада ініціює обов’язкову госпіталізацію хворих

19.03 11:45    
Як повідомила Рупору Житомира прес-служба облдержадміністрації, 18 березня в обласному протитуберкульозному диспансері відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Перед початком засідання його учасники ознайомилися з роботою структурних підрозділів облпротитубдиспанеру.


Учасники зібрання наголошували, що туберкульоз та ВІЛ/СНІД давно вже перестали бути суто медичними проблемами. Сьогодні влада області об'єднує зусилля державних відомств, установ та закладів, громадських організацій з метою співпраці заради профілактичної та просвітницької діяльності серед населення, консультування, обстеження, лікування, догляду та підтримки жителів області, яких спіткало лихо туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.


«Моніторинг виділених коштів з місцевих бюджетів на реалізацію заходів протидії ВІЛ/СНІДу показує, що упродовж 2006 року заході буди профінансовані на 11 адміністративних територіях області, в 2007 році – в 9, у 2008 році – в 13. Переважно кошти в районах виділялись на придбання для центральних лікарень дезінфікуючих засобів, одноразових шприців, медичних рукавичок, інших медзасобів. Місцевими бюджетами не передбачались взагалі кошти на виготовлення та розповсюдження соціальної реклами», - повідомив голова обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, заступник голови облдержадміністрації Микола Черненко.


Також, не зважаючи на проведення профілактичних заходів, епідемічна ситуація з туберкульозом на Житомирщині має негативну динаміку: показник захворюваності у 2008 році в порівнянні з 2007 роком зріс на 8,1% і становить 89,6 на 100 тис. населення (по Україні – 77,8).


Обласна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, зокрема, доручила:


головному управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації – розробити на 2009 рік графік флюорографічного обстеження підопічних, які перебувають в закладах соціального призначення та узгодити його з управлінням охорони здоров’я для виділення пересувних флюорографів;


управлінню з питань виконання покарань в Житомирській області – забезпечити контроль за повнотою та своєчасністю надання медичної інформації до обласного протитуберкульозного диспансеру про осіб, в яких вперше зареєстровано туберкульоз;


управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації – підготувати лист на МОЗ України з проханням прискорити введення в дію Постанови Кабінету Міністрів України «Про обов’язкову госпіталізацію хворих на туберкульоз, які ухиляються від лікування і становлять загрозу розповсюдження збудника туберкульозу», проект якої погоджений в облдержадміністрації в травні 2008 року.


У засіданні взяли участь: голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб Міністерства охорони здоров’я України Світлана Черенько, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Толстанов, головний лікар облпротитубдиспансеру Віталій Дідик, головний лікар обласного Центру протидії СНІДу Юрій Галінський, голови районних та міських рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.





Довідково: Житомирська область по рівню захворюваності на туберкульоз упродовж останніх років посідає 8-9 місце серед 27 регіонів України. Найвищий показник захворюваності на Житомирщині зареєстрований у 2004 році – 95,6 на 100 тисяч населення.


До 2005 року поряд із ростом захворюваності на туберкульоз в області відмічався ріст показника смертності від цієї хвороби. За останні 3 роки (з 2006) смертність від туберкульозу знижується і має тенденцію до стабілізації за рахунок організації та проведення комплексу медичних заходів по ранньому виявленню хвороби та своєчасності її лікування. Найвища смертність від туберкульозу у 2008 році відмічається в Олевському, Черняхівському, Житомирському, Брусилівському, Володар-Волинському районах та в м.Коростені. Вище загальнообласного показника смертність від туберкульозу в Малинському, Червоноармійському, Новоград-Волинському, Коростенському, Радомишльському та Баранівському районах.


За підсумками 2008 року Житомирщина на 17-ому місці серед 27 регіонів України по кількості осіб з ВІЛ-інфекцією та СНІДом. З 1995 року в області встановлений епідемічний контроль за поширенням ВІЛ/СНІДу. У 2004 році частка офіційно взятих на облік від всіх виявлених з позитивним результатом на ВІЛ становила 30%, у 2005 році вже 41%, у 2006 році – 52%, в 2007 році – 55%, за 2008 рік вже 67%.









RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:13
Вдарила батька сокирою по голові: на Могилів-Подільщині ...
Вчора 21:12
Вінницькі поліцейські встановлюють обставини автопригод ...
Вчора 21:09
На Полтавщині поліція встановлює обставини пожежі, внас ...
Вчора 21:08
На Полтавщині поліція вилучила понад 400 метрів браконь ...
Вчора 21:07
В Луцке поздравляли театралов
Вчора 20:56
У Колодяжному провели просвітницький захід в рамках Все ...
Вчора 20:48
У Польщі тривають переговори між аграрними відомствами ...
Вчора 20:46
Україна і Польща домовилися спільно шукати українські р ...
Вчора 20:44
Генпрокурор обговорив з Послом Канади поглиблення співп ...
Вчора 20:42
Свириденко: 1 млрд грн передбачено на підтримку розвитк ...
Вчора 19:26
Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Ж ...
Вчора 00:35
Молодики з Київщини та Житомирщини на замовлення спалюв ...
27 березня 16:52
На Житомирщині подружжя вбило знайомого
27 березня 12:03
У Житомирі наркодилери влаштували міні-лабораторію у су ...
27 березня 10:51
Злочинне угруповання, яке «варило» синтетичні наркотики ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення