Як повідомили Інтернет-виданню
Рупор Житомира в Прес-службі міської ради, відбулося громадське обговорення Порядку залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Житомира.
Управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради розроблено проект регуляторного акту «Про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Житомира».
Зазначеним проектом передбачено врегулювання відносин між замовниками будівництва та органами місцевого самоврядування у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, приведення їх у відповідність до чинного законодавства.
14 липня 2009 року відбулося обговорення проекту рішення виконавчого комітету за участю громадськості міста.
За словами першого заступника міського голови Ігоря Гундича, питання перегляду Положення назріло. «У зв’язку із змінами у чинному законодавстві виникла потреба переглянути Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста та підготувати відповідне рішення виконавчого комітету», - зазначив І.Гундич.
У результаті обговорення внесено зміни до Положення та складу міської міжвідомчої узгоджувальної комісії для розгляду питань, пов’язаних зі зміною встановленого розміру пайового внеску та спірних питань.
Так, до складу міжвідомчої узгоджувальної комісії введено трьох представників громадськості.
Крім того, до проекту рішення внесено пункт про те, що інформація про роботу комісії та про залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста розміщуватиметься на сайті Житомирської міської ради.
Щодо розрахунку розміру пайових внесків – запропоноване наступне:• до 4% загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта містобудування – для житлових будинків, будівель закладів культури та освіти, медичного і оздоровчого призначення;
• 10% - для нежитлових будівель та/або споруд (крім будівель закладів культури та освіти, медичного і оздоровчого призначення);
• 5% – для підприємств виробничого характеру;
• 10 % - для банків, страхових компаній, нотаріальних контор, агенцій нерухомості, ріелторських компаній, ломбардів, казино, гральних клубів.
Остаточне рішення буде прийняте на засіданні виконкому.