DataLife Engine > Влада > У Житомирі рятувальники навчаються налагодженню ефективної взаємодії при проведенні авіаційного пошуку та рятування

У Житомирі рятувальники навчаються налагодженню ефективної взаємодії при проведенні авіаційного пошуку та рятування


27.08. Разместил: yuriy
27 серпня на базі Управління ДСНС України у Житомирській області за сприяння Головного авіаційного координаційного центру пошуку та рятування відбулися інструкторські заняття з питань організації і проведення авіаційного пошуку та порятунку. У ньому взяв участь особовий склад Управління, що забезпечує реагування на надзвичайні ситуації. Заняття провів заступник начальника центру оперативного реагування та планування Дмитро Ораєвський.
У Житомирі рятувальники навчаються налагодженню ефективної взаємодії при проведенні авіаційного пошуку та рятування

Зокрема, він зазначив: «Створення авіаційної служби пошуку та рятування – це вимушений крок. Тому, що згідно міжнародних угод, до яких приєдналася й Україна, кожна держава повинна забезпечувати пошуково-рятувальні польоти над своєю країною. Саме з цією метою було створено Головний авіаційний координаційний центр пошуку та рятування. Крім того, за цих же умов Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію, існують і регіональні підрозділи. Територія Житомирської області відноситься до двох – західної та центральної – авіаційних допоміжних центрів пошуку та рятування». Дмитро Ораєвський зауважив також, що згідно наукових розрахунків на території нашої держави повинно виконуватися чергування на 12-ти точках з 15-ма повітряними суднами. Однак на сьогодні бюджетом України передбачено лише 5 таких точок із 6-ма літальними апаратами.

Під час навчань фахівці у сфері реагування на надзвичайні ситуації, застосування телекомунікаційних систем і технологій опрацювали порядок взаємодії при проведенні відповідних пошукових авіаробіт із західним авіаційним допоміжним центром пошуку і рятування (м. Львів), до зони відповідальності якого частково входить і територія Житомирської області.
У Житомирі рятувальники навчаються налагодженню ефективної взаємодії при проведенні авіаційного пошуку та рятування

За методичного супроводу представника ДСНС України учасники вивчили особливості організації та проведення авіаційного пошуку і рятування в Житомирській області, нормативно-правові акти у сфері пошуку та рятування, застосування авіації при гасінні пожеж. Опрацювали також аспекти застосування планів реагування на надзвичайну ситуацію, пов’язану з авіаційною подією у Житомирській області.
Для довідки:
Головний авіаційний координаційний центр пошуку та рятування є бюджетною установою, яка призначена для виконання комплексу заходів із реагування на аварійну ситуацію з повітряними суднами в авіаційному районі пошуку і рятування України, координації операції з авіаційного пошуку і рятування, сприяння аварійно-рятувальним (пошуково-рятувальним) силам єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій та Національної системи пошуку і рятування на морі.

Вернуться назад