DataLife Engine > Влада > Як у Житомирі привласнювали бюджетні кошти

Як у Житомирі привласнювали бюджетні кошти


30.09. Разместил: yuriy
Працівники Управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України викрили групу посадовців та підприємців, які, зловживаючи службовим становищем, упродовж кількох років заволоділи бюджетними коштами під час проведення будівельно-монтажних робіт комунального закладу у м. Житомирі. Нині досудове розслідування завершено, обвинувальний акт спрямовано до суду.

Для викриття незаконних дій поліцейські провели кропітку та тривалу роботу. Під час досудового розслідування встановлено, що у 2009 році Управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради було проведено тендерну процедуру щодо виконання будівельно-монтажних робіт закладу освіти та культури у м. Житомирі. За результатами тендерний комітет, головою якого була 61-річна житомирянка, під її впливом та за її лобіювання визнав переможцем дочірнє підприємство, директором якого був її чоловік. У результаті з підприємством було укладено договір на виконання робіт на суму понад 4 мільйони гривень.

Відтак, отримавши можливість безперешкодного виконання робіт на об’єкті, керівник будівельного підприємства розробив план злочинної діяльності, метою якого було привласнення бюджетних грошових коштів під час будівництва закладу. Встановлено, що 61-річний чоловік також раніше займав керівні посади у Житомирській міській раді, мав певні зв’язки та коло знайомих серед місцевих посадовців. До реалізації плану долучились дружина-посадовець та її підлеглий, працівники Житомирської міської ради, які здійснювали технічний нагляд на об’єкті. Згодом до групи приєдналась і 40-річна дочка подружжя, яка за кілька років посіла місце батька у якості директора будівельного підприємства.

У період з 2009 по 2015 роки вказані особи вносили завідомо неправдиві відомості до актів виконаних робіт та завищували обсяги виконаних робіт. У результаті привласнили бюджетні кошти та спричинили місцевому бюджету матеріальні збитки у розмірі понад півмільйона гривень.

Усім учасникам організованої групи слідчі оголосили про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень за ч. 3 ст. 26 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) КК України. З метою відшкодування завданих збитків на майно обвинувачених накладено арешт.

Нині поліцією завершено досудове розслідування, а обвинувальний акт спрямовано до суду.

Законодавством такі дії караються позбавленням волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Вернуться назад