DataLife Engine > Влада > У Житомирі в онлайн режимі обговорювали земельну реформу

У Житомирі в онлайн режимі обговорювали земельну реформу


20.11. Разместил: yuriy
У Житомирі в онлайн режимі обговорювали земельну реформу

У Житомирській ОДА пройшла відеоконференція із Міністерством аграрної політики та продовольства України та іншими регіонами Україні, у ході якої обговорювали хід земельної реформи та прийнятих Верховною Радою у першому читанні законопроєктів щодо земель.

Участь у обговоренні взяли голова ОДА Віталій Бунечко та його перший заступник Володимир Федоренко, а також народний депутат України Богдан Кицак.

Що пропонує земельна реформа:
-надати українцям та, з певними обмеженнями, українським компаніям право купувати землю;

-вивести з тіні обробку 12 млн га землі, увівши мінімальне податкове навантаження 1 га;

-встановити обмеження на концентрацію земель на: рівні ОТГ – 35%, області – 8%, країни – 0,5%;

-передати с/г землі від Держгеокадастру в ОТГ;

-перевести продаж земель виключно на електронні аукціони;

-спростити ведення земельної документації;

-збільшити повноваження місцевої влади щодо просторового планування;

-навести лад із земельними ділянками державних установ.На сьогоднішній день 40% всіх с/г земель обробляються в тіні і з них не сплачуються повноцінні податки, а мораторій стимулює вирощування лише однорічних технічних культур, які висаджують на український чорнозем.Земельна реформа дозволить залучити інвестиції в аграрну галузь, перейти від вирощування соняшнику до багаторічних культур, захистити від виснаження українській чорноземи. Крім цього, земельна реформа сприятиме додатковим надходженням до бюджету – тільки в перший рік 7,2 млрд грн від податків з купівлі землі, 7,5 млрд грн від виведення обробку землі з тіні, 2,7 млр грн від передачі земель постійного користування малим фермерствам.Усі учасники відеоконференції мали змогу поставити запитання про земельну реформу.

Вернуться назад