DataLife Engine > Влада > У Житомирі заклали пам’ятну капсулу під будівництво сміттєпереробного заводу у місті

У Житомирі заклали пам’ятну капсулу під будівництво сміттєпереробного заводу у місті


21.09. Разместил: yuriy
У Житомирі заклали пам’ятну капсулу під будівництво сміттєпереробного заводу у місті

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський разом із міським головою Житомира Сергієм Сухомлином урочисто заклали пам’ятну капсулу під будівництво сміттєпереробного заводу у місті. Він будується повністю за кошти приватного інвестора. Загальна вартість проекту та обладнання складає 10 млн євро. Планується, що потужність підприємства становитиме 85 тис. тонн ТПВ на рік та включатиме цех для компостування, лінію для сортування за фракціями, переробку гілля та іншого негабаритного сміття, виробництво RDF- палива.

За словами Міністра, в Україні зараз будують кілька заводів із переробки побутових відходів. Однак Житомир фактично є першим та єдиним в країні містом, де громада залучила приватного інвестора і знайшла синергію між ним і органом місцевого самоврядування.

"Я завжди стверджую, не потрібно чекати інвестицій від держави, треба створювати умови у себе на місцях, щоб інвестор був зацікавлений вкладати кошти в сміттєпереробну інфраструктуру. Ми розуміємо, інвестори хочуть мати гарантії, що сміття потрапить на його підприємство, а не поїде на полігон. Саме тому громадам важливо розробити регіональні плани управління відходами, з прорахунком логістики, визначенням морфології сміття та потреб у переробних потужностях. По суті, це і будуть кейси з пропозиціями для потенційних інвесторів", - зазначив Роман Абрамовський.

Щоб органи місцевої влади змогли якісно підготувати такі плани, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно із проектами DESPRO та APENA3 створили дороговказ – Методичні рекомендації з розробки регіональних планів управління відходами.

Крім того, гарантією для інвесторів має стати підвищення екологічного податку на захоронення відходів. Сьогодні цей податок в Україні становить 5 грн за тонну або 0,16 євро. Він є найнижчим у Європі. Ми хочемо це змінити, щоб звалювати відходи на полігонах стало невигідно.

Вернуться назад