DataLife Engine > Влада > Після запуску сміттєпереробного заводу з’явиться тариф на перероблення побутових відходів, а тариф на захоронення зменшиться до 15 копійок

Після запуску сміттєпереробного заводу з’явиться тариф на перероблення побутових відходів, а тариф на захоронення зменшиться до 15 копійок


19.01. Разместил: yuriy
Після запуску сміттєпереробного заводу з’явиться тариф на перероблення побутових відходів, а тариф на захоронення зменшиться до 15 копійок

Після запуску сміттєпереробного заводу з’явиться новий тариф на перероблення побутових відходів, а тариф на захоронення орієнтовно зменшиться до 15 копійок.

Виконком погодив інвестиційну програму ТОВ «МС Соціальний проєкт» на 2022 – 2025 рр. та встановив тарифи на послуги з перероблення побутових відходів. Однак, тариф буде введено в дію тоді, коли розпочне працювати завод. Його включать у розрахунок сумарного тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами для населення.

Складовими загального тарифу будуть: вартість послуг з вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів. Рішенням виконкому тарифи на послуги з перероблення для всіх категорій споживачів ТОВ «МС Соціальний проєкт» встановили у розмірі:

Види побутових відходів
грн за 1 куб.м
грн за 1 тонну

тверді побутові відходи
70,02 (з ПДВ)
476,9 (з ПДВ)

великогабаритні відходи
69,60 (з ПДВ)
445,75(з ПДВ)

«70 грн за куб – це достатньо низька ціна», - каже міський голова Сергій Сухомлин і наводить приклад Львова, де встановлено тариф на рівні 900 грн з компенсацією різниці з місцевого бюджету. Європейські підходи за таку послугу - від 35 євро до 120 євро.

«Тариф на перероблення сміття буде вводитися тільки після того, як підприємство запрацює. Це наша плата за чисте довкілля», - наголосив міський голова.

Для однієї особи плата за послуги з переробленняв місяць становитиме:

13,94 грн для мешканців багатоповерхових будинків;
15,05 грн для мешканців приватного сектору.
Проєктна потужність сміттєпереробного заводу – 82 тисячі тонн відходів у рік. Це - закрита напівавтоматизована система управління відходами з установкою для перероблення змішаних і попередньо відсортованих побутових відходів, виробництва, подрібнення та пакетування RDF-палива, з установкою для перероблення біорозкладних відходів та виробництвом екокомпосту, з майданчиками для повторної перероблення домашніх та будівельних відходів.

Вернуться назад