DataLife Engine > Влада > Оперативний штаб на Житомирщині працюватиме в режимі 24/7 задля безпеки регіону в умовах надзвичайного стану, – Віталій Бунечко

Оперативний штаб на Житомирщині працюватиме в режимі 24/7 задля безпеки регіону в умовах надзвичайного стану, – Віталій Бунечко


23.02. Разместил: yuriy
Сьогодні, 23 лютого, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко провів пресконференцію для ЗМІ області щодо рішення РНБО про введення надзвичайного стану на території України.

Також участь у заході взяли Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, Начальник Управління СБУ в Житомирській області Сергій Лисак, т.в.о. начальника ГУНП в Житомирській області Володимир Шевців, начальник ГУ ДСНС України у Житомирській області Ігор Нікітчук, командир бригади полковник Михайло Мужук, заступник командира бригади підполковник Сергій Бойко.

Як зазначив Віталій Бунечко, сьогодні на засіданні РНБО під головуванням Президента України Володимира Зеленського було прийнято рішення про введення надзвичайного стану на всій території України.

Оперативний штаб на Житомирщині працюватиме в режимі 24/7 задля безпеки регіону в умовах надзвичайного стану, – Віталій Бунечко


Окрема ситуація по Луганській та Донецькій областях, де правовий режим надзвичайного стану не потрібен, оскільки там продовжується Операція Об’єднаних сил, і це регулюється іншими правовими інструментами.

Відповідно до Закону України про правовий режим надзвичайного стану, починають діяти наступні положення:

на територіях областей починають діяти оперативні штаби під головуванням голів ОДА/КМДА. Склад оперативного штабу – представники обласних силових та військових структур, керівництво органів державної влади, мери міст та керівництво органів місцевого самоврядування;

комендантську годину на територіях областей та міст не вводитимуть допоки не буде прийняте відповідне рішення;

встановлюється посилений контроль в’їздів та виїздів із території міст та областей;

може обмежуватися рух транспортних засобів та їх огляд;

встановлюється заборона проведення масових заходів та мітингів.

«Згідно з законодавством України Верховна Рада прийме рішення про введення надзвичайного стану протягом 48 годин. Ми очікуємо на це рішення сьогодні, 23 лютого», – зазначив Віталій Бунечко.

Крім того, голова облдержадміністрації додав, що триває тісна співпраця з регіональним управлінням Сил Територіальної оборони ЗСУ та командувачем сил тероборони, а всі потреби тероборони будуть вирішуватися в оперативному режимі. Так, найближчим часом будуть організовані та проведені навчальні збори резервістів у батальйонах і бригадах тероборони. Ці навчання будуть тривати протягом 30 днів.

Також Віталій Бунечко зазначив, що відсьогодні кожного ранку о 10:00 будуть проводитися брифінги Оперативного штабу, під час яких громадськість буде поінформована про всі наступні кроки та рішення.

Також голова Житомирської ОДА звернувся до жителів Житомирщини із закликом не панікувати та дотримуватися всіх інструкцій, охоронних заходів та, за умови запровадження, обмежень.

«Ми розуміємо, що внутрішня дестабілізація – це одна з ключових цілей Росії для того, щоб поставити Україну у слабке положення. Закликаю всіх мешканців Житомирщини довіряти новинам лише з офіційних джерел інформації. Зокрема, слідкуйте за ними на сайті Житомирської ОДА, на офіційній сторінці в соціальній мережі Фейсбук та на моїй особистій сторінці. Не піддавайтеся паніці та виважено реагуйте на всі виклики та умови, які склалися. Рішення про запровадження надзвичайного стану на території України ухвалено задля того, аби дати більше можливостей спеціальним службам, Міністерству внутрішніх справ, конкретним адміністраціям на місцях для створення та посилення інструментів реагування на загрози», – додав Віталій Бунечко.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони України, під час якого було ухвалено рішення про запровадження надзвичайного стану на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей.

Оперативний штаб на Житомирщині працюватиме в режимі 24/7 задля безпеки регіону в умовах надзвичайного стану, – Віталій Бунечко


Оперативний штаб на Житомирщині працюватиме в режимі 24/7 задля безпеки регіону в умовах надзвичайного стану, – Віталій Бунечко

Вернуться назад