DataLife Engine > Влада > У Житомирі говорили про перспективи повоєнного відновлення сфери туризму

У Житомирі говорили про перспективи повоєнного відновлення сфери туризму


20.11. Разместил: yuriy
У Житомирі говорили про перспективи повоєнного відновлення сфери туризму


Після війни Україна стане цікавою для туристів. Такі оптимістичні прогнози висловлює Юрій Опанащук, доцент кафедри регіоналістики та туризму та голова правління Асоціації готельних об’єднань та готелів міст України Юрій Опанащук.

Як приклад, він наводить досвід країн, що пережили воєнні події, як-от Хорватія. "Ця країна стала цікавою для туристів після війни. Ізраїль постійно знаходиться у воєнному стані війни, і туризм там активно розвивається. ВВП цих країн складає від 5 до 15 %", — каже Юрій Опанащук.

У 2023 році за ініціативи Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана був підписаний меморандум між вишем та управлінням культури міської ради. Власне, в межах його у Житомирі й говорять про розвиток туристичного сектору у повоєнний час.

Слухачі форуму — туристичний актив Житомира та студенти — майбутні фахівці туристичної сфери.

"Культура та туризм мають бути разом, — переконана Ілона Колодій, начальниця управління культури міської ради, — задля економічного зростання нашої громади".

Житомир має хороший потенціал для розвитку туристичної галузі, каже Юрій Опанащук. "Історична та культурна спадщина міста цікава. Чого тільки вартий музей імені Корольова., говорить. - Сьогодні я розповів киянам про Житомир, показав місце, звідки зародилася його історія. Вони були здивовані кількістю побачених тут релігійних будівель".

Для оптимістичного прогнозу розвитку туріндустрії Україна має всі передумови, каже експерт. Це історична спадщина, кліматичні умови, а також розташування в центрі Європі. Однак все залежатиме від швидкості відновлення інфраструктури, адже багато об'єктів постраждали в період військових подій, а також від того, яким буде загальний рівень життя в країні.

Вернуться назад