DataLife Engine > Влада > На Житомирщині понад 50% будинків із централізованим опаленням оснащені засобами обліку

На Житомирщині понад 50% будинків із централізованим опаленням оснащені засобами обліку


25.04. Разместил: yuriy
У Житомирській області понад 50% будинків із централізованим опаленням оснащені засобами обліку.

Про це зазначив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич сьогодні, 25 квітня, на нараді за участю заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуарда Кругляка, народних депутатів Ірини Луценко і Борислава Розенблата, керівників міст.

«У Житомирській області понад 50% будинків із централізованим опаленням оснащені засобами обліку – це 910 із 1806 будинків. Для того, аби жителі сплачували кошти не за нормативами, а за фактично спожите тепло, до початку наступного опалювального сезону 2017/2018 року ця цифра має становити як мінімум 90%», – зазначив Ігор Гундич та закликав присутніх озвучити усі проблеми на шляху до енергоефективності, аби знайти шляхи вирішення.

Учасники наради обговорили, як пришвидшити цей процес, які проблемні питання є у сфері теплопостачання та що необхідно змінити у законодавстві.

За словами Ірини Луценко, така нарада вперше проводиться у Житомирі та згодом пройде в усіх областях України. Її метою є проведення діалогу з усіма представниками процесу енергопостачання, аби знайти вирішення усіх проблемних питань – розрахунки за енергоносії, становлення тарифів для населення, оснащення будинків засобами обліку теплоенергії, термосанація будинків тощо.

За результатами обговорення депутати будуть ініціювати такі зміни:
- зміни в закон про теплопостачання і виконавчу службу, аби ввести в захищені статті інвестиційну програму, за якою встановлюються засоби обліку теплоенергії та теплові пункти;
- не забороняти Нафтогазу закуповувати інших операторів: якщо залишається заборгованість перед Нафтогазом, він забороняє укладати інші договірні відносини;
- продовження дії закону №1730 про реструктуризацію боргів;
- перегляд і виведення з-під НКРЕКП ліцензіатів менше 170 тисяч гігакалорій і які не встановили лічильники.

Вернуться назад