Чи бути Почесному Консульству Республіки Польша в Житомирі?

Чи бути Почесному Консульству Республіки Польша в Житомирі?

13.04 11:14    
Минулого року за сприяння польської громади у Житомирі мало відкритися Консульство Республіки Польщі. Та в силу різних причин цього не сталося. Тому спільнота поляків Житомирщини прагне створити Почесне Консульство Польщі у Житомирі. Як стало відомо Інтернет-порталу Рупор Житомира, з приводу цього був відправлений лист - клопотання до Посольства Республіки Польща в Україні. Створення такого інституту дозволить численній польській громаді перейти на інший якісний рівень у своїй діяльності – переконують представники Польського Товариства. На кандидатуру Почесного Консула запропонували народного депутата України Павла Жебрівського.

На Житомирщині польська громада живе повноцінним життям: діє 37 громадських організацій, 17 колективів, центр полоністики, газети, телепередачі, театр. Втім на прес-конференції представники Товариства поляків говорили про конкретні проблеми спільноти. Зокрема, про визначення своїх прав та обов`язків згідно українського законодавства.

Стефан Кур’ята, голова Товариства поляків ім.Яна Павла ІІ у Довбиші: "Hам необхідно – полякам, чехам, угорцям, щоб Верховна Рада України прийняла закон про національні меншини. Він є, але він недосконалий".

Аби відстоювати інтереси польської спільноти, на Житомирщині назріла нагальна потреба створити Почесне консульство Польщі. Саме воно допоможе полякам активно жити та діяти на теренах області – переконані члени польських товариств. До того ж, коли Почесним Консулом буде депутат Верховної Ради.

Ірина Першко, голова Польського наукового товариства у Житомирі: "Hа кандидатуру Почесного Консула ми запропонували Павла Жебрівського, який багато співпрацює з польською, католицькою громадою нашої області. Кандидатура Павла Івановича не є випадковою, він є поляком за походженням".

Обласна і місцева влада підтримали ініціативу створити Консульство Польщі у Житомирі.

Микола Сюравчик, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв`язків з громадськістю: "Oбласне керівництво до останнього відстоювало цю позицію, враховуючи думку польської громади, яка проживає на території Житомирської області".

Дехто з присутніх робив закиди, що, мовляв, Почесне Консульство конкретних питань не вирішить. Доцент Державного університету імені Івана Франка Володимир Єршов підтримав цю думку.

Володимир Єршов, доцент ЖДУ ім.Франка: "Консульство решается на заседании Сената Польского. Кто нас будет спрашивать. Они решают наши проблемы или свои? Подумайте критически на этот вопрос. Правильно говорил Николай Константинович, что здесь замешана геополитика. И вот это все есть булька и желтый пиар – организация здесь консульства".

За повідомленням ТРК Житомир, бути чи не бути у Житомирі Почесному консульству буде вирішуватиме Посольство Республіки Польща в Україні.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:52
За порушення кордону під час заборони в’їзду в Україну ...
Вчора 17:43
Лаявся та поривався битись: прикордонники затримали укр ...
Вчора 17:39
Київськими митниками вилучено номерний годинник «Джеймс ...
Вчора 17:23
Український кордон з ЄС буде європейського рівня
Вчора 17:20
Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду в районі п ...
Вчора 23:38
25 жовтня Україна переходить на зимовий час
Вчора 23:35
Будь-яка реорганізація на Укрзалізниці має покращувати ...
Вчора 23:32
МОН: Працюють “гарячі лінії” для скарг щодо недотриманн ...
Вчора 23:29
Денис Шмигаль: Нарощення газовидобутку й досягнення ене ...
Вчора 23:26
Ольга Стефанішина: Україна уже впроваджує складні рефор ...
22 жовтня 14:51
У Житомирі затримали групу квартирників
22 жовтня 12:27
Нацполіція викрила схему штучного збільшення кількості ...
22 жовтня 09:39
Екологи: ТОВ «УТМР» систематично не допускає держінспек ...
21 жовтня 17:21
В центрі Житомира контррозвідка СБУ провела резонансне ...
21 жовтня 12:19
У Житомирі на вулиці Покровській в ДТП загинула жінка - ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення