DataLife Engine > Життя > Кількість споживачів наркотичних "колес" в Житомирі неухильно росте!

Кількість споживачів наркотичних "колес" в Житомирі неухильно росте!


03.03. Разместил: yuriy
За повідомленням офіційного сайту Обласної державної телерадіокомпанії, кількість ін’єкційних споживачів наркотиків в Житомирі – зменшується, натомість зростає кількість споживачів так званих „коліс”. Проте від легко діючої таблетки, до шприца - один крок, стверджують працівники міської служби роботи з ін’єкційними споживачами наркотиків. Аби запобігти шаленим темпам поширення ВІЛ-СНІДу, наркозалежні мають можливість обміняти використані шприци на нові та отримати необхідні медикаменти безкоштовно.

Тридцяти шестирічний Микола понад 10 років свого життя вживав наркотики внутрішньовенно. Сьогодні він працює волонтером в міській службі роботи з ін’єкційними споживачами. Він знає всіх наркозалежних міста. Часто сам їм відносить нові шприци та необхідні медикаменти. Запевняє, що наркотики більше не вживає.

Микола:- “Наркотики, я вже не хочу вживати. Я вже знаю що це таке. Я вже напробувався. Хватило гіркої редьки.”
Охочих контактувати з небезпечною групою, – обмаль. Частково допомагають громадські організації такі як “Перспектива”, “Твоя перемога”, де працівники самі із числа колишніх наркозалежних.

Ольга Юрченко директор міського ЦССМ:-“Статистика засвідчує що 70% наркозалежних, які стали на шлях реабілітації – люди не витримують – зриваються.”

Як стало відомо Інтернет-порталу «Рупор Житомира», таких служб в області поки що шість. В окремі дні здійснюються польові маршрути в місця скупчення ін’єкційних споживачів де проводиться профілактична робота.

Якщо раніше було більше ін’єкційних споживачів наркотиків, то зараз намагаються вживати оральним шляхом тобто це таблетки.

Основною стратегією діяльності служби – є зменшення темпів поширення ВІЛ-СНІДу, гепатиту та інших небезпечних хвороб. Проте очікувані результати настануть тоді, коли держава буде підтримувати такі служби та громадські організації, які охоплювали б велику кількість наркозалежних.

Вернуться назад