DataLife Engine > Життя > У Житомирі 89-річна бабуся віддала шахраям... 150 тис грн

У Житомирі 89-річна бабуся віддала шахраям... 150 тис грн


21.12. Разместил: yuriy
Поліція Житомирщини закликає: стережіться новорічних шахраїв!

Переддень зимових свят – це не лише час гарного настрою та подарунків, а й період, коли шахраї, користуючись довірою та безпечністю святково налаштованих громадян, видурюють у них гроші та інші цінні речі. То ж поліція закликає: дотримуйтесь простих порад і цим ви вбережете від ошуканства себе й своїх рідних.

Більшість святкових шахрайств вчиняються саме під маскуванням благодійних намірів. Так от, днями у Житомирі 89-річна бабуся, міняючи свої заощадження на гроші нового зразка, отримала новорічні «сувеніри» від соціальної працівниці вартістю у 150 тисяч гривень. Відповідні написи на купюрах пенсіонерка помітила тільки незабаром, після чого і звернулася до поліції.

То ж правоохоронці застерігають громадян: будьте обережними - у своїх намірах шахраї можуть вдаватися до різноманітних та добре продуманих схем.
- Не купуйте подарунків та іншого майна із сумнівних інтернет-джерел. Якщо вже і замовляєте щось із веб-магазину, використовуйте функцію післяплати та розраховуйтеся за товар лише перевіривши його у відділеннях пошти. До того ж пам’ятайте: занадто низькі ціни – ознака шахрайства.

- Орендуючи приміщення для святкування, переконайтеся у правдивості усіх документів та даних у них. Не перераховуйте кошти як завдаток та не орендуйте квартиру чи будинок без підписання відповідного договору.

- Не надавайте особистих даних свого банківського рахунку для отримання «новорічного виграшу» та не пересилайте кошти як оплату за частину вартості для його одержання. Вочевидь, це одна зі схем шахрайства.

- Не впускайте в оселю незнайомців: чи то представників благодійної організації або соціальної служби, чи то переодягнених Діда Мороза та Снігуроньку. Пам’ятайте: доки «дідусь» розважатиме, «онучка» може потай шукати ваші заощадження.

- У разі замовлення аніматорів, зв’язуйтеся лише з перевіреними та надійними організаціями.

- Доброчинність – благородна справа, проте часто шахраї вигадують переконливі історії та наживаються на доброті порядних громадян, особливо напередодні «різдвяного дива». Пам’ятайте, що довіряти слід лише благодійникам офіційних установ та фондів, які мають відповідні документи.

Не забувайте про такі прості правила безпеки та бережіть себе та своїх рідних від витівок шахраїв. Гарних зимових свят

Вернуться назад