DataLife Engine > Життя > До Дня Перемоги у Житомирі відкрилася виставка

До Дня Перемоги у Житомирі відкрилася виставка


06.05. Разместил: yuriy
Як повідомили Інтернет-порталу Рупор Житомира в прес-службі облдержадміністрації, з метою відзначення 64-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років в Держархіві Житомирської області 6 травня 2009 року відкрито виставку документів під назвою - «До Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

Експозиція виставки складається із чотирьох розділів. Архівні документи держархіву області висвітлюють події Великої Вітчизняної війни, життя українців за часів окупації, біль і надії «остарбайтерів», рух опору, наслідки окупації та визволення Житомирщини (листопад 1943 – березень 1944), вшанування пам’яті загиблим воїнам.

Документи, що експонуються на виставці, дають змогу ознайомитись з подіями початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, статистичними даними про кількість населення області у зазначений період, роботою промислових підприємств та навчальних закладів Житомирщини періоду початку війни - 1941 року.

Значний інтерес викликає розділ виставки «Життя під окупацією, біль і надії «остарбайтерів». Рух опору», в якому розміщені фільтраційні справи жителів Житомирщини, списки вивезених радянських громадян на примусові роботи до Німеччини, списки громадян, що повернулись з німецько-фашистської неволі, а також тих, хто загинув під час війни.

Заслуговують на увагу листи з неволі. Це листування пройняте любов’ю до Батьківщини, до близьких, вірою в Перемогу.

На виставці можна ознайомитись з листівками окупаційної влади, яка закликала до роботи в Німеччині, обмальовувала райдужні перспективи майбутньої «Європейської держави».

Чільне місце займає колекція листівок, надрукованих партизанськими з’єднаннями Малікова, Сабурова, Цендровського, підпільними комітетами, які діяли на території області.

Експозиція документів військових з’єднань, частин, які воювали проти гітлерівців, демонструє події звільнення населених пунктів Житомирщини.

Фондом Житомирського облвійськомату представлено відомості щодо паспортизації військових поховань, братських могил та списків захоронених радянських воїнів.

На виставці експонуються також стенди, підготовлені працівниками держархіву області у 1985 році до 40-річчя Великої Перемоги, де відображено події та особистості командуючих військовими частинами, членів партизанських з’єднань, вшанування пам’яті воїнам-захисникам. Унікальні фотокартки в’язнів концтаборів розкривають усю трагедію фашизму.

Запрошуємо відвідати виставку «До Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років », яка діє у читальній залі Держархіву Житомирської області з 6 по 16 травня 2009 року.

Вернуться назад