DataLife Engine > Життя > Пам’ятаємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам!

Пам’ятаємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам!


26.04. Разместил: yuriy
26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася аварія, внаслідок якої повністю було зруйновано реактор четвертого енергоблоку. У повітря потрапили радіоактивні речовини, що з вітром розсіялися над Україною і багатьма країнами Європи.

Аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила, екологію та долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. З різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинула 31 людина і понад 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.

Із перших днів ліквідатори самовіддано взялися долати цю катастрофу, не замислюючись над загрозою власному життю. Назавжди втрачене здоров’я, загублені життя – ось ціна, якою вдалося ліквідувати пожежу на станції.

Сьогодні до 34-х роковин аварії на ЧАЕС, не зважаючи на обмеження, спрямовані на протидію поширенню коронавірусної інфекції, у Житомирі жертв техногенної катастрофи було вшановано покладанням квітів до пам’ятних знаків без організації загальноміських масових заходів.

Згадаймо сміливість та відвагу ліквідаторів! Найщиріші слова вдячності їм та доземний уклін! Схилімо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.

Вернуться назад