DataLife Engine > Життя > В Житомирі катастрофічно не вистачає донорської крові!

В Житомирі катастрофічно не вистачає донорської крові!


19.03. Разместил: yuriy
Як стало відомо Інтернет-порталу Рупор Житомира, в Житомирі катастрофічно не вистачає донорської крові. ЇЇ здають виключно родичі та знайомі хворих. Справжніх добровольців – одиниці. І доки ми не будемо свідомі того, що здавати кров обов’язок кожного, люди гинутимуть так і не отримавши необхідної допомоги.

Головний лікар Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугрієв, розказує, що в минулому році лікарям необхідно було 11 тисяч донорів. Але на превеликий жаль медики змогли знайти тільки 3 тисячі донорів. Тому відповідно складним залишається, де взяти тих донорів, які зможуть подолати цей недостаток.
За повідомленням ТРК Житомир, донором в Україні може стати будь-який громадянин віком від 18 до 60 років, який не має медичних протипоказань та захворювань, що передаються через кров. За останні 20 років кількість донорів в області зменшилася більш ніж на 50 відсотків.

Люди бояться здавати кров ще й через те, що під час збору можна підхопити інфекції. Насправді це міф, переконують лікарі. Так, завідувач донорського відділу Вадим Стефанович, запевняє, що безпека під час здачі крові є 100 відсотковою. Адже всі необхідні системи вскриваються при донорі, а весь медичний персонал працює в одноразових стерильних рукавичках. Тобто абсолютно ніякої можливості чогось занести донору немає.
У Житомирському центрі крові говорять, що в першу чергу кров’ю забезпечують реанімаційні, терапевтичні та хірургічні відділення. Адже саме тут лікуються важко хворі та люди з хронічними захворюваннями, які постійно потребують якщо не переливання, то компонентів крові.

На превеликий жаль, люди дуже рідко сприймають інформацію про те, що хтось потребує крові. Ще рідше здають її просто так, кажуть лікарі. Проте напевно ніхто не знає, коли чекати на біду.

Вернуться назад