DataLife Engine > Життя > На Житомирщині лихоманка зтихає - з'явилася сіль

На Житомирщині лихоманка зтихає - з'явилася сіль


15.04. Разместил: yuriy
Як стало відомо Інтернет-порталу Рупор Житомира, у минулому місяці звичайна кам’яна сіль в Україні стала об’єктом продуктового ажіотажу. В деяких торгових мережах вона взагалі зникала з полиць – а в окремих містах люди скуповували сіль десятками кілограмів. Така реакція покупців призвела до подорожчання солі на українському продуктовому ринку. Не стала винятком і Житомирщина, ринок якої на сто відсотків залежить від привізної солі. Втім, чи мало реальне підґрунтя підвищення цін – наразі вивчається контролюючими органами на державному рівні.

Ще місяць тому в житомирських торгових мережах за кілограм солі просили в середньому 70 копійок. Втім "солона лихоманка" в середині березня призвела до зростання роздрібних цін удвічі. Поповзли донизу вони лише нещодавно. Втім колишнього рівня так і не досягли.

Петро Піонтківський, начальник державної інспекції з контролю за цінами в Житомирській області: "Декілька днів назад ціни майже повернулися до попереднього рівня, на сьогодні вони в маркетах складають 92-94 копійки за кг. солі. Тоді я к вони складали до підвищення 72 копійки".

Чи були підстави підвищувати ціни на сіль – зараз вирішують у столиці. Український її виробник є фактично монополістом. А державного регулювання цін на білий мінерал не передбачено законом.

Петро Піонтківський, начальник державної інспекції з контролю за цінами в Житомирській області: "Державного регулювання на сіль в нас не введено в державі. Тому й діє вільний режим ціноутворення. Тобто підприємці мають право застосовувати будь-які надбавки. А вже органи АМКУ України займаються сьогодні дослідженням причин цього зростання".

Починаючи з квітня ситуацію на ринку солі в Україні називають стабільною. Це стосується як її наявності, так і цінових коливань. Втім, до далекосяжних прогнозів наразі не вдається ніхто.Вернуться назад