DataLife Engine > Життя > На Житомирщині створено нову службу контролю за якістю крові

На Житомирщині створено нову службу контролю за якістю крові


17.04. Разместил: yuriy
Відтепер якість донорської крові в Україні відповідатиме Європейським стандартам. Адже після приєднання до Ради Європи, Україна має дотримуватись певних вимог. За повідомленням Губернск, Житомирським обласним центром крові завдяки багаторічним дослідженням та запозиченому досвіду Європейських країн вже створено якісно нову службу контролю. В Україні виробництво препаратів крові знаходиться у важкому стані і не відповідає міжнародним правилам. Виробничі потужності фракціонування плазми працюють на застарілому обладнанні, побудовані ще в 60-80-х роках минулого століття. Саме тому, питання заготівлі донорської крові, її переробки, інфекційної безпеки та контролю якості, що переливається хворому – сьогодні визначено стратегічними у розвитку нашої країни.

І, як стало відомо Інтернет-порталу Рупор Житомира, перші результати вже є. Наприклад в Житомирському обласному центрі крові нещодавно розроблено нові методичні рекомендації щодо якості компонентів крові. Над цим місцеві спеціалісти працювали майже 10 років. Тетяна Терещук - В Україні ми перші, які підняли це питання. З 2000 року в нашому центрі впроваджено систему якості крові. Сама система контролю якості складається з багатьох підрозділів, перше, що ми почали це контролювати якість донорської крові та її компонентів…. Ми це робимо для того, щоб гарантувати якість та безпеку наших гемотрансфузійних середовищ.

Фахівці Житомирського обласного центру крові виграли міжнародний грант і тепер Японські колеги забезпечать їх необхідним обладнанням для продовження дослідницької роботи. Окрім того Житомирські спеціалісти будуть залучені до створення концепції розвитку служби крові в Україні на 2010-2014 роки. Вимогою часу є адаптація донорської галузі до Європейського рівня. Стандартизація процесів заготівлі та переробки крові повинна відповідати двом принципам Всесвітньої організації здоров’я - це якість і безпека препаратів.

Вернуться назад