DataLife Engine > Економіка > До весняних польових робіт Житомирщина готова приблизно наполовину

До весняних польових робіт Житомирщина готова приблизно наполовину


16.03. Разместил: yuriy
Сьогодні більш впевнено почуваються ті сільгосппідприємства області, які заздалегідь, ще місяці два тому закупили пальне. Щодо забезпеченості необхідними ресурсами до початку польових робіт, агросектор регіону має приблизно половину від потреби, каже заступник голови облдержадміністрації Микола Дейсан:

«На сьогоднішній день ми забезпечені на 50% пальним, практично на 40% засобами захисту, і на 50 відсотків мінеральними добривами… Все в процесі і таких термінових моментів немає. Звичайно, більшість потужних господарств закупили пальне ще по попередніх цінах, хто два місяці, хто місяць тому. Проте деякі господарства купують, на жаль, вже сьогодні»

Підтримати сільгоспвиробників у проблемі з пальним може й держава, але лише в межах 10 відсотків зниження ціни на пальне, та й то в досить обмежених партіях – зазначає заступник Міністра Аграрної політики України Володимир Ладика, який днями відвідав з робочим візитом Житомирщину.

Аналітики ж вважають: героїчні зусилля влади у намаганні авторитарно стримати зростання цін на пальне може обернутися для України кризою у цьому секторі.



Вернуться назад