Держпродспоживслужба підтримує проекти щодо підготовки технологів для м’ясної промисловості
30.10 23:43
Заступник Голови Держпродспоживслужби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін відвідав навчально-дослідницьку лабораторію з переробки м’яса та визначення якості м’ясних продуктів, яка працює у Миколаївському національному аграрному університеті.
У лабораторії проходять практику майбутні технологи, які опановують стандарти переробки м’яса та виробництва м’ясних продуктів (у тому числі сирого м’яса, напівфабрикатів, ковбас). Спеціалізовані підприємства потребують висококваліфікованих фахівців, що володіють сучасними технологіями обробки сировини та виробництва готової продукції.
Сергій Захарін повідомив, що на виконання доручення Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука нині здійснюється кропітка аналітична робота, спрямована на імплементацію механізмів подальшої детінізації роботи харчової промисловості, у тому числі із застосуванням сучасних цифрових інструментів. Опрацьовуються проекти нормативно-правових актів, які регламентують порядок оформлення товарно-транспортної накладної в електронній формі (еТТН). Окрім того, моделюються алгоритми виконання вимог законодавства щодо забезпечення повної простежуваності процесів виробництва, транспортування, зберігання та реалізації харчових продуктів.
Під час обміну думками науково-педагогічні працівники профільних кафедр підкреслили важливість стимулювання розвитку тваринництва та підгалузей харчової промисловості, які пов’язані із виробництвом тваринницької сировини. Актуальною є проблема посилення контролю за безпечністю харчових продуктів, адже це є критичним для здоров’я населення та забезпечення сталого розвитку агропродовольчої системи.
Проректорка Миколаївського національного аграрного університету Антоніна Дробітько наголосила на високій зацікавленості співробітництва із різними стейкхолдерами, у тому числі Держпродспоживслужбою та її підвідомчими установами, які є потужними та престижними роботодавцями для фахівців у сфері безпечності харчових продуктів. В університеті реалізуються програми ранньої професійної адаптації студентів, а також вживаються заходи для модернізації різних науково-навчальних лабораторій. Здобувачі освіти опановують професійні навички в лабораторіях та на виробничих підприємствах.
«Стабільна робота підприємств тваринництва та м’ясної промисловості – один із важливих чинників підтримки продовольчої безпеки держави на належному рівні. Ми маємо приділяти увагу різним складовим, у тому числі – підготовці висококваліфікованих фахівців. Майбутні технологи мають володіти сучасними професійними навичками, у тому числі відмінно знати рецептури, обладнання, вимоги до якості, методи контролю. Окрім того, професіонали повинні знати можливості цифрових технологій. Миколаївський національний аграрний університет справедливо пишається кращими кейсами організації співробітництва в тріаді «наука – освіта – виробництва», у тому числі в частині взаємодії із сумлінними роботодавцями. З іншого боку, потенційні роботодавці – і державні органи, і лабораторії, і підприємства, і фермерські господарства – зацікавлені у залучення кваліфікованих фахівців. Ми продовжуємо виконання спільних проектів у контексті підтримки продовольчої безпеки, включаючи широкий спектр питань моніторингу якості харчових продуктів», - наголосив Сергій Захарін.
RuporZT
|