$600 тисяч на підтримку жіночого підприємництва: Мінекономіки розповіли на ReBuild Ukraine про шляхи підтримки українських підприємиць
14.11 20:50
Українські жінки продовжують започатковувати та розвивати бізнес, сприяючи економічному відновленню країни. Водночас вони потребують системної підтримки для реалізації своїх ініціатив та подолання викликів воєнного часу. Заступник Міністра економіки Андрій Телюпа разом з представницями благодійного фонду «Жіночі можливості в Україні» під час виставки ReBuild Ukraine обговорили роль жіночого підприємництва в економіці та можливості підтримки для жінок-підприємиць.
Завдяки програмі фонду, спрямованій на підтримку жіночого підприємництва, з травня 2024 року підприємиці у різних регіонах України вже отримали грантову підтримку на суму $310 тисяч. Загальний бюджет програми, яка розрахована на 15 місяців, складає $600 тисяч. Програма складається з шести раундів грантової підтримки, один з яких перебуває на стадії опрацювання, а ще один зараз триває для підприємиць Києва та Київської області. Загалом фонд «Жіночі можливості в Україні» вже підтримав 150 бізнесів.
Кожен грант, а це від 70 до 100 тисяч грн, допомагає жінкам придбати необхідне обладнання, сировину та спеціалізоване програмне забезпечення, підтримуючи таким чином українське виробництво. Часто близько 70% коштів грантерки використовують на закупівлю обладнання українського виробництва. 20% учасниці програми мають право витрачати на брендінг та маркетинг. Ще частина коштів з кожного гранту йдуть на безкоштовні послуги для громади, що сприяє зміцненню соціальних зв'язків і розвитку місцевих спільнот. Впродовж 2025 року фонд також планує надати гранти на суму $300 тисяч.
Під час зустрічі Андрій Телюпа розповів про аспекти державної підтримки жіночого підприємництва: «Пріоритетом Уряду є розвиток економічної безбар'єрності — забезпечення рівного доступу всіх груп населення до підприємницької діяльності. Особлива увага приділяється підтримці жінок-підприємиць через грантові програми «єРобота» та «Створюй» у межах проекту «Робота без бар'єрів». Це особливо важливо зараз, коли нам потрібно не лише підтримувати діючий бізнес, але й створювати можливості для українок, які тимчасово перебувають за кордоном, повернутися та долучитися до економічного відновлення країни».
Засновниця та директорка фонду «Жіночі можливості» Влада Недак зазначила: «Наші програми допомагають підприємицям продовжувати розвивати власну справу в цей складний період. Ми прагнемо, щоб кожна з них отримала необхідну підтримку для реалізації свого потенціалу. Адже це не просто про бізнес — це про розбудову безпечного, сталого суспільства рівних прав і можливостей».
Довідково
Благодійний фонд «Жіночі можливості в Україні» заснований навесні 2022 р. Місія фонду полягає у підтримці українок, які починають життя наново й релокують або створюють з нуля власний бізнес. Фонд фінансується міжнародною організацією Project Kesher USA, благодійними пожертвами американських жінок та родин, сімейних фондів єврейського походження.
RuporZT
|