Українські поліцейські проходять навчання з реагування та документування злочинів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом
14.11 20:56
Міністерство внутрішніх справ України спільно з Національною поліцією за підтримки Програми розвитку ООН в Україні розпочали серію тренінгів щодо виявлення, кваліфікації та розслідування сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК), з дотриманням підходу, орієнтованого на постраждалу особу.
Представники трьох основних підрозділів Національної поліції України - слідчі, психологи та оперативні працівники підвищують свою кваліфікацію щодо основ міжнародного гуманітарного права та його застосування під час розслідування СНПК. Зокрема, щодо проведення процесуального інтерв’ю з використанням підходу, орієнтованого на постраждалу особу, наслідків СНПК та його впливу на постраждалу особу (психотравмуючі фактори), взаємодії слідчого й оперативного співробітника з психологом у рамках кримінального провадження щодо СНПК.
Підвищення обізнаності поліцейських, що здійснюють заходи у сфері реагування, запобігання та протидії СНПК, а також застосування підходу, орієнтованого на постраждалу особу, під час досудового розслідування є одним із головних елементів всієї системи таких заходів. Ми вдячні нашим партнерам – ПРООН за співпрацю та підтримку МВС у цьому напрямку», - наголосила, відкриваючи тренінг, заступник начальника Управління моніторингу дотримання прав людини МВС Ольга Перунова.
«Злочини СНПК - це не лише порушення міжнародного права, це порушення таких основоположних прав людини, як право на життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку. Поліцейські відіграють вагому роль у виявлені та документуванні злочинів СНПК, тому постійне удосконалення їх навичок у цій сфері СНПК, особливо під час досудового розслідування таких злочинів є запорукою підвищення довіри суспільства, особливо постраждалих осіб від СНПК», - на цьому наголосила під час відкриття тренінгу начальник Управління організації розслідувань злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту Головного слідчого управління Національної поліції України Христина Подиряко.
Тренінг проводиться за ініціативи Управління моніторингу дотримання прав людини Міністерства внутрішніх справ України спільно з Національною поліцією України за підтримки ПРООН в Україні в рамках проекту «Спільна програма для України з питань СНПК» (фінансується Європейським Союзом).
Довідково
Програма розвитку ООН (ПРООН) є агентством в структурі ООН, яке надає допомогу країнам, що розвиваються, у справі їхнього національного розвитку.
Проведення тренінгів для поліцейських з метою підвищення їх обізнаності та удосконалення навиків у сфері СНПК передбачено Планом реалізації Рамкової програми співробітництва між Урядом України та Організацією Об'єднаних Націй щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов'язаному з конфліктом, Планом заходів, спрямованих на виконання Комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки і оборони України на 2023 – 2027 роки, Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
RuporZT
|