Доступність громадських просторів для маломобільних груп населення – поліцейські пройшли навчання від іноземних партнерів
13.03 15:15
Тренінг відбувся в межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні», який реалізує Програма розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Японії.
Проведення навчань ініційовано Департаментом головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України.
У тренінгу взяли участь фахівці управлінь логістичного та матеріально-технічного забезпечення головних управлінь Національної поліції в областях та м. Києві.
Начальник Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Руслан Горяченко наголосив на важливості забезпечення безбар’єрності та інклюзії в діяльності поліції:
"Створення безбар’єрного простору в підрозділах поліції – це наш обов’язок перед кожним громадянином. Ми усвідомлюємо виклики, які постають перед суспільством під час війни, і прагнемо забезпечити доступність, професійну комунікацію та належні послуги для всіх громадян України."
Учасники тренінгу ознайомилися з базовими принципами забезпечення доступності громадських просторів для маломобільних груп населення.
Під час теоретичного та практичного курсів вони навчалися визначати типові перешкоди для доступності в будівлях, проводили обстеження підрозділів поліції, використовуючи відповідні інструменти та методи оцінювання, документували результати перевірки й розробляли дієві рекомендації щодо покращення доступності та усунення бар’єрів.
Старша радниця та керівниця відділу розробки політик ПРООН в Україні Рана Ель-Худжейрі висловила подяку Національній поліції України за лідерську позицію щодо забезпечення безбар’єрності :
«Такі заходи — це не тільки про отримання знань щодо доступності та створення інфраструктури, зручної для всіх людей без виключення. Це також про формування екосистеми, яка забезпечує рівні права, можливості та участь усіх, охоплюючи різні групи населення в Україні, включаючи жінок, батьків з дітьми, людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб. Ми в ПРООН віримо, що Україна без бар’єрів – це сильна Україна».
Рана Ель-Худжейрі також зазначила, що йдеться не лише про реалізацію міжнародних стандартів доступності, а й про забезпечення добробуту населення України, гідності кожного громадянина та його права на доступ до необхідних послуг.
Представниця ПРООН запевнила у подальшому партнерстві в цій сфері:
«Це партнерство є частиною ширшого бачення та підходу, заснованого на інклюзивній відбудові — взаємодії не лише з Національною поліцією, але й із приватним сектором, державними партнерами та організаціями громадянського суспільства. Ми глибоко цінуємо відданість Національної поліції України та наше партнерство. Продовжуватимемо підтримувати подальшу співпрацю, гарантуючи, що ніхто не залишиться осторонь».
RuporZT
|