Міжнародний семінар у Таллінні: Україна ділиться досвідом прикордонного контролю
12.05 13:38
Головний експертно-криміналістичний центр за підтримки Департаменту транснаціональних загроз ОБСЄ продовжує активно розвивати міжнародне співробітництво у сфері судово-експертної діяльності Державної прикордонної служби України.
Днями, представник від Головного експертно-криміналістичного центру взяв участь у Семінарі експертів з документів, який відбувся в м. Таллінн (Естонська Республіка) в рамках співпраці країн регіону Балтійського моря з питань прикордонного контролю (Baltic Sea Region Border Control Cooperation, BSRBCC). Захід відбувся у форматі міжнародної ініціативи BSRBCC, де ключову роль здійснює Європейське агентство прикордонної і берегової охорони (Frontex).
У семінарі брали участь постійні партнери з міжнародної співпраці – представники поліції та міграційних служб Естонської Республіки, Королівства Данії, Королівства Норвегії, Королівства Швеції, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Республіки Польщі, Федеративної Республіки Німеччини, а також співробітники Frontex.
В ході Семінару, експерт Головного експертно-криміналістичного центру у своїй доповіді представив європейським колегам огляд останніх виявлених підроблених документів та існуючу проблематику щодо питань протидії підробці документів, які використовуються для незаконного перетинання державного кордону України. Обговорили розвиток та переваги використання цифрових документів на досвіді українських мобільних додатків «ДіЯ» та «Резерв+».
Під час заходу європейські експерти наголосили на важливості обміну практичним досвідом між правоохоронними органами європейських держав з метою поширення нових знань, що сприятимуть посиленню спроможностей профільних відомств та служб із забезпечення прикордонної безпеки.
За результатами візиту, від представників Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонської Республіки отримано зразки паспортних документів Естонської Республіки. Зразки будуть вміщені до інформаційно-довідкової колекції Головного експертно-криміналістичного центру Державної прикордонної служби України, а інформація з описами захисних елементів додана до підсистеми «Паспорт».
Варто зазначити, що за визначенням агентства Frontex, BSRBCC є ключовим компонентом сучасної мережі інформаційного співробітництва правоохоронних органів держав – учасниць Європейського Союзу в Балтійському регіоні. Отже такі міжнародні заходи вже традиційно стають ефективними інформаційними платформами, на базі яких відбувається комунікація сторін з метою обміну передовим досвідом та практиками.
RuporZT
|