Реформа меліорації в дії: успішна співпраця держави та агробізнесу на Одещині для підвищення врожайності, – Держрибагентство

01.12 22:38    
Умежах реформи гідротехнічної меліорації Держрибагентство продовжує системну роботу, спрямовану на відновлення потенціалу зрошувальних і дренажних систем з метою подальшого збільшення площ поливу та водорегулювання – як основи досягнення максимальної ефективності та екологічної безпеки сільськогосподарського виробництва.

Яскравим прикладом успішного впровадження меліоративної реформи на українських землях є діяльність ОВК «Щедра земля», яка була створена у лютому 2023 року і однією з перших в Україні отримала у власність меліоративні об’єкти – інфраструктуру Білгород-Дністровської зрошувальної системи. Це дозволило їм повноцінно господарювати, управляючи переданими об’єктами – залучати інвестиції у відновлення й модернізацію меліоративної мережі, впроваджувати нові енерго- і водоощадливі технології та раціональніше використовувати водні ресурси, підвищуючи врожайність і конкурентоспроможність аграрної продукції.

У результаті землекористувачі згаданої ОВК у 2025 році самостійно провели успішний поливний сезон, а Білгород-Дністровська зрошувальна система забезпечила подачу понад 14 млн м³ зрошувальної води на поля сільськогосподарських виробників. Цей обсяг є найвищим показником, зафіксованим за останні роки.

У найближчих планах аграріїв – створення ще однієї ОВК на НСП-8 Білгород-Дністровської зрошувальної системи, а також реалізація заходів, спрямованих на подальшу модернізацію гідромеліоративної інфраструктури, підвищення енергоефективності та впровадження принципів раціонального використання водних ресурсів.

Зі свого боку Держрибагентство та Білгород-Дністровське міжрайонне управління водного господарства підтримують постійний зв'язок з ОВК «Щедра земля» та надають відповідні консультації, зокрема щодо належної роботи зрошувальної системи.

«Системний розвиток зрошення – це стратегічне завдання держави й аграрного сектору. Реформа гідротехнічної меліорації формує нову модель управління водними ресурсами, у якій сучасні технології та відповідальне землекористування стають основою стабільної врожайності та економічної стійкості аграрного виробництва. Це шлях до зміцнення продовольчої незалежності та сталого розвитку регіонів України», - підкреслив Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«Меліоративна реформа – це приклад дієвої співпраці між державою та агробізнесом. Ми створюємо прозорі правила гри, які сприяють максимально ефективному розвитку іригаційного комплексу, стимулюють створення організацій водокористувачів і залучення інвестицій у відновлення інфраструктури. Такий комплексний підхід дозволяє не лише збільшувати площі зрошення, а й формує фундамент продовольчої безпеки України та є відповіддю на кліматичні виклики сьогодення», - зазначив Голова Держрибагентства Ігор Клименок.

Нагадуємо, в Україні вже створено 71 ОВК. Це понад 190 агрокомпаній, які об’єднали свої зусилля та активно впроваджують реформу гідротехнічної меліорації.

Довідково

Білгород-Дністровська зрошувальна система обслуговує 12 насосних станцій та 14 584 га зрошувальних земель. Довжина постійної міжгосподарської зрошувальної системи становить понад 87 км, з яких: відкрита мережа – 52,3 км, трубопроводи – 35,6 км.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:02
МОЗ оголосило про зміни у Календарі щеплень: введення в ...
Вчора 23:02
ДСНС очолила рейтинг Best Marketing Teams 2025 у катего ...
Вчора 22:56
Алла Басалаєва зустрілася з аудиторами прифронтових Сум
Вчора 22:56
Прикордонники затримали чотирьох порушників та їх прові ...
Вчора 22:56
Держмистецтв оголошує прийом заявок на здобуття Премії ...
Вчора 22:26
Роль оборудования для закупоривания бутылок в современн ...
27 листопада 17:35
Что говорит выбор алкогольных напитков о характере чело ...
26 листопада 22:11
Бездротові навушники: ключові переваги та особливості
24 листопада 18:22
Найкращі тональні засоби з SPF – Топ-5 фаворитів осені ...
04 листопада 18:08
LED-стрічка: універсальне рішення для сучасного освітле ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення