DataLife Engine > Цікавинка > МОЗ: Україна поділилася з Норвегією досвідом роботи медичної системи під час війни

МОЗ: Україна поділилася з Норвегією досвідом роботи медичної системи під час війни


25.06. Разместил: yuriy



УМОЗ відбулася зустріч Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка з представниками делегації Королівства Норвегія на чолі з Державною секретаркою Міністерства охорони здоров’я та догляду Королівства Норвегія Катрін Меланд.

Участь у зустрічі також взяли представники Норвезького агентства з радіаційної та ядерної безпеки, Норвезького директорату охорони здоров’я, Регіональної служби охорони здоров’я Західної Норвегії та Посольства Королівства Норвегія в Україні, а також заступники Міністра охорони здоров’я України Ігор Копач, Євгеній Гончар та інші представники МОЗ.

Зокрема, учасники обговорили український досвід забезпечення стійкості та безперебійного функціонування системи охорони здоров’я в умовах повномасштабної війни. Йшлося про організацію роботи лікарень під час повітряних тривог, забезпечення безперервного доступу пацієнтів до медичної допомоги, медичну евакуацію, цивільно-військову взаємодію, автономність медичних закладів та готовність системи реагувати на кризові ситуації.

Також під час зустрічі Віктор Ляшко подякував Норвегії за послідовну підтримку України та допомогу, яку країна надає українській системі охорони здоров’я з початку повномасштабної війни.

«Вдячні Норвегії за послідовну підтримку України та практичну допомогу, яку українська система охорони здоров’я отримує від початку повномасштабного вторгнення. Водночас ми готові ділитися практичними рішеннями, які Україна напрацювала в умовах війни, та разом із партнерами шукати підходи для посилення глобальної стійкості систем охорони здоров’я в умовах сучасних безпекових викликів. За ці роки Україна здобула унікальний досвід роботи медичної системи під час війни: як забезпечувати безперервність допомоги, підтримувати роботу лікарень під час атак на критичну інфраструктуру, організовувати медичну евакуацію, реагувати на масові випадки ураження, зберігати медичну логістику та доступ пацієнтів до лікування. Переконаний, що цей досвід може бути корисним для зміцнення стійкості систем охорони здоров’я інших країн та спільної готовності до криз” - зазначив Віктор Ляшко.

Окрему увагу приділили практичним рішенням, які впроваджує МОЗ для забезпечення безперервності медичної допомоги. Представники МОЗ розповіли про ключові напрями роботи Міністерства: збереження доступу до медичних послуг для всіх пацієнтів, розвиток послуг з ментального здоров’я, посилення автономності лікарень, реалізацію інфраструктурних проєктів, облаштування укриттів у медичних закладах та підготовку системи до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.

Йшлося також про те, як українські лікарні забезпечують надання допомоги в умовах постійних безпекових ризиків: організовують маршрути пацієнтів, підтримують критичні запаси, використовують резервні джерела енергії, альтернативні канали зв’язку, запаси води та інші рішення, які дозволяють продовжувати роботу навіть у разі перебоїв з електроенергією чи іншою критичною інфраструктурою.

Окремо сторони обговорили питання готовності лікарень до роботи під час повітряних тривог, організації безпечних маршрутів для пацієнтів і персоналу, функціонування укриттів у медичних закладах, а також забезпечення безперервності лікування для пацієнтів із хронічними захворюваннями, поранених та людей, які потребують реабілітації.

Представники норвезької сторони зазначили, що український досвід роботи системи охорони здоров’я в умовах війни є важливим для посилення готовності Норвегії до можливих кризових ситуацій. Саме тому сторони підкреслили важливість подальшого розвитку практичної співпраці, обміну досвідом та спільної роботи над рішеннями, які допомагають посилювати стійкість системи охорони здоров’я і забезпечувати безперервність медичної допомоги в умовах кризових ситуацій.

Важливо, що Україна веде системну співпрацю з Норвегією у медичній сфері: зокрема, у питаннях практичної допомоги та і в межах обміну досвідом та партнерства між медичними закладами. Наразі у межах програми медичної евакуації Medevac Норвегія прийняла на лікування 497 українських пацієнтів. Крім того, Норвегія забезпечує близько 80% усіх евакуацій українських пацієнтів за кордон до інших країн.

Також Норвегія стала 24-ю країною, яка приєдналася до ініціативи Міжнародного медичного партнерства, започаткованої за підтримки першої леді України Олени Зеленської.

Нагадаємо, нещодавно заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Копач взяв участь у пленарному засіданні Північної ради в Осло, присвяченому підготовці країн до кризових ситуацій та забезпеченню ефективної співпраці в умовах можливих викликів.

Вернуться назад