DataLife Engine > Цікавинка > URC-2026: НЕК «Укренерго» уклала низку угод для посилення української енергосистеми на понад 100 млн євро
URC-2026: НЕК «Укренерго» уклала низку угод для посилення української енергосистеми на понад 100 млн євро26.06. Разместил: yuriy |
|
Під час Енергетичної платформи в межах Конференції з відновлення України URC-2026 НЕК «Укренерго» уклала низку угод з партнерами – для відновлення та підвищення стійкості українського енергосектору. - З Державним банком розвитку Німеччини (KfW) підписали угоду про надання грантового фінансування обсягом 11 млн євро. Кошти будуть спрямовані на підвищення ефективності передачі електроенергії українською високовольтною мережею та підтримку надійної роботи енергосистеми. Німеччина – один із ключових партнерів України у сфері енергетики та один із найбільших донорів українського енергетичного сектору під час повномасштабної війни. З 2022 року Уряд Німеччини через KfW надав НЕК «Укренерго» грантового та кредитного фінансування на суму понад 334 млн євро. Ці кошти були спрямовані на закупівлю високовольтного обладнання, спеціалізованої техніки для аварійно-відновлювальних робіт, реконструкцію та будівництво ліній електропередачі, а також облаштування захисту критично важливих енергооб’єктів. - Зі шведською державною фінансовою установою розвитку Swedfund підписали Меморандум про взаєморозуміння. Документ передбачає співпрацю за напрямами: підвищення стійкості та надійності системи передачі електроенергії; інтеграція відновлюваних джерел енергії та систем накопичення енергії до енергосистеми; цифровізація управління енергосистемою та впровадження сучасних технологічних рішень. Від початку повномасштабного вторгнення Швеція надавала «Укренерго» високовольтне обладнання та трансформаторну оливу, а також зробила один із найбільших внесків до Фонду підтримки енергетики України — майже 260 млн євро. Нагадаємо, 90 млн євро надасть ЄБРР для посилення захисту енергосистеми та формування резервів обладнання в Україні. Відповідні документи Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр енергетики Денис Шмигаль та Президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо підписали на полях URC-2026. Кошти отримає НЕК «Укренерго» для зміцнення української енергосистеми. Дякуємо усім партнерам, які підтримують Україну, за послідовну підтримку українського енергетичного сектору та спільну роботу над зміцненням стійкості енергосистеми. Вернуться назад |