МОЗ України співпрацює з Міністерством у справах ветеранів

03.04 23:27    
Пріоритетні напрямки подальшої роботи обговорили очільниці обох міністерств - доктор Уляна Супрун і Ірина Фріз, заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, заступники Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко і Оксана Гаврилюк, а також фахівці відповідних напрямів.

“Трансформація системи охорони здоров’я передбачає створення єдиного медичного простору, щоб кожен українець - і так само ветерани - могли вільно обирати лікарів і медзаклади, які найкраще надають медичні послуги, а Національна служба здоров’я їх оплачувала. Окремо плануємо зробити відділення, де ветерани зможуть отримати специфічну медичну допомогу (наприклад, лікування ПТСР) чи реабілітацію. Важливо, щоби наші захисники та захисниці при цьому не відчували себе ізольованими і більшу частину послуг отримували, як і решта громадян”, - сказала в.о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

Спільне завдання міністерства вбачають у вироблені такого алгоритму, який забезпечить ветеранів усіма необхідними послугами.

“У нас є необхідність забезпечення ветеранів медичними послугами. Тому нам дуже важливо, крім гарантованого пакету, сформувати додаткові пакети послуг. Над цим працюватимемо разом“, - сказала Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

Нині українська система охорони здоров’я відходить від радянських принципів, прив’язки до певного медзакладу і обмеження доступу до лікування, зокрема, для ветеранів. Поступово відокремлюються аспекти психологічної і соціальної підтримки, які по суті не є медичними послугами. Так само МОЗ України повністю змінює підхід до реабілітації: замість медико-санітарних експертних комісій експертиза поділятиметься на медичну і соціальну складові, за кожен з напрямків буде відповідати МОЗ і Мінсоцполітики відповідно. Вводиться абсолютно нова для України система оцінки стану людини - за допомогою міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ). Лікарі орієнтуватимуться не на наслідки захворювання, а на компоненти здоров’я. А групу інвалідності на основі медичних даних встановлюватимуть фахівці Міністерства соціальної політики.

МОЗ України спільно з Міністерством у справах ветеранів проаналізують гарантований пакет медичних послуг, розглянуть географію, структуру і ефективність спеціалізованих закладів для ветеранів аби сформувати пакети додаткових послуги для ветеранів і зробити якісну медичну допомогу доступною для кожного.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:16
Прикордонний вухань Крош – справжня гордість охоронців ...
Сьогодні 16:02
Невдала «бізнес-модель по буковинськи». Прикордонники з ...
Сьогодні 12:01
Словаччина відновлює пропуск автобусів міжнародного спо ...
Сьогодні 10:12
Харьковские спасатели оказали помощь пострадавшей в ДТП
Сьогодні 10:11
За сутки в Хмельницкой области возникло восемь пожаров
30 липня 10:09
Прем’єр-міністр: Цієї зими необхідно довести спроможніс ...
30 липня 10:03
Денис Шмигаль: Середня зарплата в Україні склала рекорд ...
30 липня 09:57
Майже половина збитків на Дніпропетровщині і Кіровоград ...
30 липня 09:48
Прем’єр-міністр: Мета Уряду — фінансово оздоровити рино ...
30 липня 09:42
Душевная гармония и мистицизм: От карт таро – до амулет ...
29 липня 23:52
У Житомирі 21-річна дівчина хотіла стрибнути з мосту
29 липня 11:47
Багатомільйонні незаконні вирубки на півночі Житомирщин ...
29 липня 10:57
На Житомирщині вночі п'яний водій заїхав автомобілем п ...
28 липня 11:36
На Житомирщині розслідують пошкодження автомобіля місце ...
28 липня 09:25
Поліція розшукує автомобіль, який скоїв ДТП у Житомирі ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення